UA / RU
Підтримати ZN.ua

Може не вистачити ресурсів: у Мінфіні розповіли про готовність впровадження пенсійної реформи

Проєкт закону зареєстрували в середині квітня.

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №9212 про накопичувальне пенсійне забезпечення, яким пропонується, зокрема зобов’язати роботодавця сплачувати частину зарплати працівника до накопичувального пенсійного фонду.

Читайте також: Накопичувальна пенсія: питання, які проігнорували законодавці

 Міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв'ю Forbes поділився своїми думками стосовно пенсійної реформи.

«Ще до війни ми допомагали просувати цю реформу. Я був її прихильником і постійно комунікував необхідність впровадження нової системи Якщо зараз депутати політично вважають, що це слушний момент для голосування у Раді, я не бачу застережень. Але є питання щодо часу, коли це може бути імплементовано, враховуючи фокус на питаннях безпеки країни та досить високу інфляцію. Тобто концептуально ми погоджуємось, однак обережні з точки зору, чи будуть в нас ресурси на реформу найближчим часом. Загалом я вважаю, що якби в нас не було війни, це потрібно було б робити вже зараз», - пояснив він.

Законопроєкт №9212 передбачає, що вже з 1 січня 2024 року всі працюючі українці до 55 років примусово відраховуватимуть до накопичувального рівня частину свого ЄСВ, а держава бюджетним коштом подвоюватиме ці суми. Це й формуватиме омріяний, але такий невчасний другий рівень нашої пенсійної системи. Про проблеми і питання, які одразу виникають читайте в матеріалі Юлії Самаєвої «Обов'язкові накопичувальні пенсії — це злочин» на ZN.UA.