UA / RU
Підтримати ZN.ua

Може дати негативний сигнал інвесторам:в Американській торговій палаті стурбовані відставкою Смолія

«Для відставки зараз невдалий час, коли Україна очікує зниження ВВП на 8,2%».

Відставка голови Нацбанку України Якова Смолія може ставити під загрозу співпрацю країни з МВФ та слугувати негативним сигналом для інвесторів. Про це повідомив президент Американської торгової палати Андрій Гундер.

«Сильний і незалежний НБУ грає найважливішу роль в макроекономічній стабільності України, оскільки він є потужним сигналом довіри для іноземних інвесторів. Тому тиск на правління НБУ є негативним сигналом для інвесторів, міжнародних партнерів та компаній, які працюють в Україні», — пояснив Гундер.

Раніше президент АТП зазначав, що Яків Смолій користується величезною повагою в ділових колах.

«Для відставки зараз невдалий час, коли Україна очікує зниження ВВП на 8,2%», — додав Гундер.

Читайте також: Зеленський вніс до Ради проект постанови про відставку глави НБУ Смолія

Відзначимо, що рішення Смолія про відставку стало наслідком постійного тиску на керівництво Нацбанку саме з боку Офісу президента.

"Упродовж тривалого часу на Національний банк України здійснюється систематичний політичний тиск. Це унеможливлює ефективне виконання мною як головою покладених на мене обов'язків керівництва діяльністю Національного банку і взаємодії з іншими державними органами. Своєю відставкою я хочу застерегти від подальших спроб підірвати інституційні основи центрального банку в Україні", - заявив Смолій.

Також відзначимо, що попри рішення Смолія, інші члени правління НБУ поки залишаються, "щоб підтримати макроекономічну стабільність". До призначення нового глави НБУ, очолювати Нацбанк буде перший заступник голови правління Катерина Рожкова.

Серед основних претендентів на нового главу чинний голова правління «Укргазбанку» Кирило Шевченко.

В Офісі президента теж відреагували на відставку Смолія, наголосивши, що забезпечення незалежності НБУ залишається його «безумовним пріоритетом» глави держави.