Тема участі в консорціумі з управління 3.
"Що стосується теми консорціуму, то тут самі українці мають зрозуміти, що їм треба. Якщо їм цей консорціум потрібен - двосторонній або тристоронній, вони повинні нас зацікавити, щоб ми в ньому брали участь", - сказав Медвєдєв.
На питання про прийнятну для РФ формі участі в управлінні ГТС України Медвєдєв відповів: "Для нас зараз це - не те, що прийнято характеризувати коротким словом "must" (необхідність), це зовсім не те, до чого ми негайно прагнемо".
Як підкреслив прем'єр, ця пропозиція буде цікавою для Росії в тому випадку, якщо ми будемо розуміти, що наші інтереси - 3 і держави в цілому - там (у консорціумі) гарантовані".
Гарантія, за словами Медвєдєва, полягає в тому, що "ми не потрапимо в ситуацію, коли нас у певних подіях просто виставлять з цього консорціуму, або визнають його невідповідним тим або іншим європейським правилам або умовам договору, який оформляє відносини (України) з Енергетичною хартією".
"Альянс між Росією і Україною може бути тільки за умови виходу України з цілого ряду інститутів, що включають договір приєднання до Енергетичного союзу", - заявив російський прем'єр.
Як сказав Медвєдєв, "якщо Україні це не цікаво, то, будь ласка, ми будемо розвиватися своїм шляхом, а Україна може залишатися в будь-яких міжнародних угодах, це її суверенне право".
Глава уряду повідомив, що переговори на цю тему продовжуються. "Наші українські колеги нам періодично посилають сигнали, але далі сигналів поки процес не йде", - сказав він.
Медвєдєв запевнив, що "якщо будуть цікаві ідеї, як працювати, якщо ми відчуємо, що нас розглядають як повноцінних довгострокових партнерів, ми, звичайно, цю розмову продовжимо". "Поживемо - побачимо", - уклав він.
Нагадаємо, за даними ЗМІ, 3 при будь-якій владі.
Останній візит президента 3 у Москву, де планувалося підписати нові договори про закупівлі газу, закінчився нічим як раз через вимоги "Газпрому" законодавчо закріпити можливість оренди української ГТС: "Ст. 7 закону "Про трубопровідний транспорт" забороняє передачу газотранспортної системи в оренду, концесію або лізинг, "Газпром" вимагає, щоб цей закон було змінено парламентом. !zn
Читайте також:
Євросоюз хотів би брати участь у консорціумі, але Україна і Росія поки не запрошують
МЗС Росії "проїхався" по "страшенно застарілій" українській ГТС
У Росії не хочуть ділитися з Європою правом керувати українською ГТС
Україна і Росія готові до створення консорціуму на базі ГТС, рішення тільки за Євросоюзом