UA / RU
Підтримати ZN.ua

Moody's не вірить у швидке зростання економіки України

Незважаючи на вдалий старт української економіки в цьому році, міжнародні організації, як і раніше дають песимістичні прогнози її розвитку.

Так, міжнародне рейтингове агентство Moody`s прогнозує в поточному році сповільнення темпів зростання ВВП України до 4% при прискоренні інфляції до 11%. Свої консервативні прогнози у Moody's пояснюють невизначеністю ситуації з поточною програмою МВФ, а також станом банківської системи, яка страждає через зростання частки проблемних активів.

При цьому у Moody`s уточнюють, що ці показники не впливають на поточний суверенний рейтинг України (зараз B2 з прогнозом "стабільний"). Про це у понеділок, 21 березня, пише газета "
Коммерсантъ-Украина".

Схожі прогнози дають Всесвітній банк і ЄБРР. Вони покликані застерегти уряд від необміркованого перегляду держбюджету, про який заговорили після вдалих перших двох місяців. Ситуація до кінця року може погіршитися, вважають експерти.

Новий прогноз Moody's значно гірший за очікування українського уряду та Міжнародного валютного фонду (МВФ), які прогнозують зростання ВВП за підсумками року на рівні 4,5%. Більше того, така обережна оцінка суперечить даним про зростання української економіки в перші два місяці 2011 року. Втім, песимізм Moody's поділяють у Світовому банку та ЄБРР - обидві установи говорять про зростання ВВП на рівні 4%.

У Moody`s також не вірять у збереження цього року однозначної інфляції - після 9,1% у 2010 році вона повинна прискоритися до 11%. У МВФ очікують 10,8%, а у Світовому банку - 10,7%, пояснюючи це переглядом тарифів на послуги ЖКГ. Відзначимо, що держбюджет на цей рік передбачає інфляцію в розмірі 9,7%, але в неофіційних бесідах чиновники Мінекономрозвитку допускали, що вона може досягти 11%.

В агентстві вважають, що уряду не вдасться утримати дефіцит держбюджету поточного року на рівні 3,5%, як того вимагає МВФ, а дефіцит держбюджету вдасться скоротити лише до 4% ВВП (у 2010 році - 6% ВВП). У звіті також відзначається, що відсутність ясності щодо зобов'язань і повноважень виконавчої та законодавчої гілок влади в України, а також непередбачуваність економічної політики ускладнюють узгодженість монетарної та валютно-обмінної політики і заводять у глухий кут структурні реформи.

До сильних сторін української економіки у Moody's відносять невисокий рівень держборгу - за розрахунками агентства, до кінця 2011 року він збільшиться з 40% до 40,5% ВВП.

Обережні прогнози міжнародних організацій повинні утримати уряд від перегляду бюджетних показників, вважають експерти.

Нагадаємо, минулого тижня міністр фінансів Федір Ярошенко заявив, що позитивна динаміка наповнення бюджету дозволяє вже після I кварталу зайнятися переглядом бюджетних показників.

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина