UA / RU
Підтримати ZN.ua

Moody's знизило рейтинги найбільших російських банків

Через чотири дні після зниження суверенного рейтингу Росії Moody's знизило рейтинги найбільших російських фінансових інститутів

Агентство Moody's Investors Service 24 лютого знизило рейтинги найбільших російських банків. У прес-релізі агентства повідомляється, що знижені рейтинги Сбербанку, ВТБ, Газпромбанку, Россельхозбанка, Зовнішекономбанку, Альфа-банку й Агентства по іпотечному житловому кредитуванню.

Довгострокові рейтинги депозитів Альфа-банку, Газпромбанку і Россельхозбанка в національній та іноземній валютах, а також їх рейтинги пріоритетного незабезпеченого боргу знижені з "Ba1" до "Ba2", прогноз - "негативний".

Довгострокові рейтинги емітента ВЕБа і АІЖК, а також їх рейтинги пріоритетних незабезпечених боргових зобов'язань знижені з "Baa3" до "Ba1" з "негативним" прогнозом.

Також Moody's знизило рейтинги фінансової стійкості (BFSR) Сбербанку і Альфа-банку з "D" до "D", ВТБ і ГПБ - з "D" до "E+".

Дії агентства стали наслідком зниження 20 лютого суверенних рейтингів державних облігацій Російської Федерації до "сміттєвого" рівня "Ba1" з "Baa3".

В повідомленні рейтингового агентства зазначається, що рейтинг вищезгаданих фінансових організацій залежить від рейтингу країни, оскільки вони отримують підтримку від російського уряду. Подальша політика щодо банків буде таким чином залежати від суверенного кредитного рейтингу Росії.

Moody's підкреслює, що на положення банків впливає і погіршення економічної ситуації в країні. Це призводить до зменшення числа позик та вкладів, що в майбутньому може вимагати додаткових заходів державної підтримки. Агентство вважає малоймовірним рух рейтингу вгору найближчим часом з-за загальної економічної ситуації, проте Moody's не виключає перегляду прогнозу з "негативного" на "стабільний".

В кінці грудня Moody's поставило на перегляд рейтинги 16 російських фінансових інститутів, пояснивши це переглядом перспектив національної економіки, яка, на думку фінансових аналітиків, зіткнеться з більш тривалим і більш гострим, ніж очікувалося раніше, спадом. На думку аналітиків агентства, ВВП країни впаде на 5,5% в 2015 році і на 3% у 2016-м.

У січні Moody's знизило довгострокові рейтинги трьох кредитних інститутів Росії - Сбербанку, Внешекономбанку і Агентства по іпотечному житловому кредитуванню. Їх рейтинг був знижений на один ступень - з "Baa2 до Baa3".

В ніч на 21 лютого агентство Moody's знизило суверенний кредитний рейтинг Росії з рівня "Baa3" до "сміттєвого" рівня "Ba1" з "негативним" прогнозом. Раніше аналогічне рішення ухвалило агентство Standard&poor's - 26 січня воно оголосило про зниження рейтингу Росії до спекулятивної позначки BB+.