UA / RU
Підтримати ZN.ua

Moody's знизило рейтинги "Газпрому", "Лукойлу" і ще 12 найбільших російських компаній до "сміттєвого" рівня

Moody's знизило до спекулятивного рівня рейтинги 14 російських корпорацій та їх дочірніх компаній

Рейтингове агентство Moody's після зниження суверенного рейтингу РФ знизило рейтинги 14 російських нефінансових корпорацій та їх дочірніх підприємств з Baa3 до спекулятивного рівня Ba1. Про це повідомляється на офіційному сайті агентства.

У список потрапили, зокрема, "Газпром", "Газпром нафта", "Роснефть", "Новатек" і "Лукойл". Крім того, до рівня Ba1 знижені рейтинги "Норнікеля", НЛМК, РЖД, "Уралкалія", "Фосагро", МТС і "Мегафону". При цьому, агентство підтвердило рейтинг "Северстали" на рівні Ba1.

21 лютого Moody's знизило суверенний кредитний рейтинг Росії до рівня Ba1, який вважається "сміттєвим", рейтинг знижений з рівня Baa3. Причинами зниження рейтингу Moody's назвало погані перспективи російської економіки (агентство очікує "глибоку рецесію" в 2015 році і продовження спаду в 2016 році), ймовірне подальше ослаблення фіскальної стійкості і валютних резервів і, нарешті, "непередбачувану політичну динаміку".

Через кілька днів Moody's знизило рейтинги семи найбільших російських фінансових інститутів. Довгострокові рейтинги Сбербанку і ВТБ банку в національній валюті знижені з Baa3 до Ba1, в іноземній валюті - з Ba1 до Ba2. Довгострокові рейтинги Газпромбанку, Россельхозбанка і Альфа-банку в національній та іноземній валютах знижені з Ba1 до Ba2. Довгострокові рейтинги Зеба і АІЖК знижені з Baa3 до Ba1.

25 лютого агентство знизило кредитні рейтинги 11 російських регіонів, чотирьох міст і трьох держкомпаній. Зокрема, рейтинг Татарстану був знижений з Ba1 до Ba2 і поставлений на перегляд у бік подальшого зниження. Зниження рейтингу Татарстану відображає схильність регіону зростаючим системних ризиків. Крім того, Moody's знизило на один ступень рейтинги Москви, Санкт-Петербурга, Башкортостана, Мордовії, ХМАО, Комі, Самарська, Нижегородська, Бєлгородської та Вологодської областей, Красноярського і Краснодарського країв, Краснодара і Волгограда, а також ГУП "Водоканал Санкт-Петербурга", ТОВ "Водоканал Фінанс" і ВАТ "Західний Швидкісний Діаметр".