UA / RU
Підтримати ZN.ua

Moody's вважає імпортозаміщення в Росії неефективним фактично у всіх галузях виробництва

Ще три місяці тому в Moody's називали імпортозаміщення в РФ "поштовхом до зростання".

Аналітики міжнародного рейтингового агентства Moody's написали в новому звіті Global Macro Outlook, що немає ніяких очевидних ознак стимулювання внутрішнього виробництва в Росії через імпортозаміщення.

Машинобудування та виробництво обладнання в РФ падають значними темпами, йдеться в Global Macro Outlook. Єдиний сектор, на який імпортозаміщення має позитивні вплив, це харчова промисловість.

Аналітики Moody's вважають, що до кінця 2015 року обсяг виробництва в Росії, швидше за все, буде не вище, ніж на початку кризи.

"Коли рівень реальних доходів населення стабілізується і зросте попит, обсяг імпорту, швидше за все, знову зросте", - пишуть аналітики в огляді.

Ще три місяці тому, коли був опублікований попередній Global Macro Outlook, Moody's називали імпортозаміщення в РФ "поштовхом до зростання". Проте зазначалося, що низькі ціни на нафту, слабкий рубль і триваюча геополітична невизначеність будуть чинити негативний вплив на сукупний попит.

Також в Global Macro Outlook говориться, що в другому кварталі поточного року економічний спад в Росії збільшився.

"Домогосподарства як і раніше несуть на собі основний тягар економічної кризи", - вважають аналітики.

У червні 2015 року обсяг роздрібних продажів був на 9,3% нижче, ніж у минулому році. На думку аналітиків Moody's, у 2015 році ВВП РФ скоротиться на 3%, а в 2016 році буде нульовою зростання.

У червні видання Neue Zuercher Zeitung писало, що Росії не вистачає технологій для втілення імпортозаміщення. Щоб почати масове вітчизняне виробництво, їй потрібні верстати, які вона зазвичай купує на Заході. А вітчизняних аналогів у Москви немає. "На сьогодні Росія закуповує в середньому 90% необхідних їй промислових установок", - йдеться в статті.

Крім цього, в Росії не вистачає кваліфікованого персоналу, брак коштів та економічна слабкість через санкції, введені Заходом. Кремль пропонує російським компаніям лише 16% необхідного фінансування. А решту їм доведеться шукати самостійно в умовах ізоляції від західних кредитних ринків.