UA / RU
Підтримати ZN.ua

Moody's попередило про можливу реструктуризацію боргів України

Нестабільна політична ситуація в Україні і хиткі перспективи залучення зовнішнього фінансування наближають дефолт країни.

Міжнародне рейтингове агентство Moody's Investors Service повідомило про високу ймовірність реструктуризації Україною єврооблігацій в 2015 році.

"Враховуючи суму майбутнього до погашення в наступному році зовнішнього боргу - близько 28 млрд доларів, а також скорочення золотовалютних резервів України в листопаді до 8 млрд долларов і в цілому спад в економіці країни на тлі конфлікту на сході, кредитних коштів Міжнародного валютного фонду (МВФ), ЄС та інших кредиторів, швидше за все, виявиться недостатньо для покриття всіх намічених платежів", - наголошується в прес-релізі.

Крім того, враховуючи, що близько половини держборгу деноміновано в іноземній валюті, девальвація гривні на 50% підвищує боргове навантаження України до 76% ВВП в 2014 році і 79% ВВП в 2015 році, вважають аналітики Moody's.

Крім цього, Moody's зазначає, що суттєвою залишається потреба в зовнішньому фінансуванні держбанків і держкомпаній, особливо НАК "Нафтогаз України".

"В залежності від вартості та обсягів поставок газу, а також від гнучкості "Газпрому" (РФ) щодо розрахунку за існуючу заборгованость за раніше закуплений газ і за умови незначного відтоку капіталу з країни Україні в наступному році необхідно буде залучити мінімум 15-20 млрд доларів понад передбаченого чинною програмою з МВФ протягом наступних 12 місяців", - вважають аналітики Moody's.

У той же час агентство припускає, що уряд Росії не вимагатиме дострокового погашення єврооблігацій на 3 млрд доларів, термін обігу яких закінчується в грудні 2015 року.

На думку експертів агентства, для покриття потреб у фінансуванні уряд України буде намагатися знайти інші джерела коштів, у тому числі шляхом приватизації державних активів.

Читайте також: Україні потрібні міжнародні кредити, щоб не допустити дефолту - Яценюк

19 грудня міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's знизило довгостроковий рейтинг України у валютних зобов'язання до рівня "ССС" з "ССС", присвоївши рейтингом негативний прогноз.