UA / RU
Підтримати ZN.ua

Молдова відмовилася від придністровської електроенергії на користь української – Ъ

Тендер на постачання електроенергії в Молдову виграла українська компанія DTEK Holding.

Підконтрольна російському "Інтер РАО" Молдавська ГРЕС, яка розташована в Придністров'ї, втратила ключовий контракт на постачання електроенергії в Молдову. На тендері на постачання електроенергії кращим визнали пропозицію української DTEK Holding.

Електроенергію будуть купувати в українській DTEK Trading за 50,2 доларів за 1 МВт ч. В той час як МолдГРЕС пропонувала її за 54,4 доларів за 1 МВт ч. До 31 березня ГРЕС постачала енергію Кишиневу з 44,9 доларів за 1 МВт год, пише російське видання "КоммерсантЪ".

Тендер міг закінчитися раніше, але затягнувся, зокрема, із-за того, що Кишинів і Тирасполь хотіли змінити схему з участю посередника - компанії "Енергокапітал", близькою до колишнього керівництва ПМР. Посередник отримував газ у придністровського "Тираспольтрансгаза", передавав його в якості давальницької сировини МолдГРЭС, а потім продавав електроенергію в Молдову. Співрозмовники "Ъ" в російських держструктурах кажуть, що в наявності посередника був зацікавлений і молдавський бізнесмен, лідер правлячої Демпартії Володимир Плахотнюк.

Крім того, в Кишеневі зацікавлені бізнесмени і політики обговорювали з владою Придністров'я можливі умови перемоги ГРЕС - ціну в 49 доларів за 1МВт год і збереження посередника у вигляді "Энергокапитала".

При цьому на скасування схеми наполягали як у Москві, так і новообрані президенти Молдови Ігор Додон і "ПМР" Вадим Красносельський.

Один зі співрозмовників "Комерсант" стверджує, що незадовго до тендеру молдавський "Енергоком" уклав контракт з DTEK на весь річний обсяг імпорту (близько 3 млрд кВт год).

Поки неясно, чи зможе DTEK покрити попит Молдавії повністю. В українському енергобалансі на експорт закладено 90 млн кВт год щомісяця, Молдавії потрібно 270 млн кВт год, тобто експорт по балансу покриває лише 30% попиту, пише Ъ.

Як повідомлялося, в лютому на двосторонній зустрічі представників держав було розглянуто питання про відновлення постачань електроенергії з України в Молдову.

Нагадаємо, що Україна в 2016 році експортувала електроенергію на $ 152,063 млн, у тому числі в Угорщину – на $ 119,317 млн., Польщі – на $ 32,392 млн, Молдову – на $ 0,347 млн, інші країни – $ 0,007 млн.