Агентство відзначає, що акціонери РТС оцінили біржу у 1,15-1,2 мільярда доларів. Таким чином, ММВБ може отримати 50 відсотків РТС за 600 мільйонів доларів.
Капітал РТС розділений між декількома компаніями, жодна з яких не володіє більше, ніж 10 відсотками акцій біржі. Найбільш істотні пакети знаходяться у «Тройки Діалог», «КИТ Финанс» (по 10%), Альфа-банку, «Атона» (по 9,8%), а також «Дойче Секьюрітіз» (9%).
Раніше повідомлялося, що «КИТ Финанс» хотів би продати свою частку у РТС Європейському банку реконструкції і розвитку, але проти угоди виступила Федеральна служба з фінансових ринків: чиновники дорікнули банку «егоїзмом» і визнали, що «КИТ Финанс» не думає ані про майбутнє РТС, ані про майбутнє Москви як регіонального фінансового центру.
Після цього «КИТ Финанс» захотів продати свою частку самої РТС, а біржа, у свою чергу, провести IPO (первинне розміщення акцій). У ході розміщення планувалося продати до 20% акцій.
Злиття РТС і ММВБ обговорюється вже кілька років. За їхнє об'єднання виступають чиновники, які розробляють програму перетворення Москви на регіональний фінансовий центр. Вважається, що злиття може підвищити привабливість російських бірж. Окрім того, воно дозволить РТС і ММВБ позбутися дублюючих функцій.
На початку грудня повідомлялося, що російські чиновники почали переговори про обмін акцій РТС і ММВБ з німецькою Deutsche Boerse, найбільшою біржею Європи з ринкової капіталізації.
Нагадаємо, що в Україні РТС володіє 49% акцій «Української біржі», на якій зараз зосереджена основна ліквідність на ринку акцій. У свою чергу ММВБ контролює Фондову біржу ПФТС, яка протягом більше 10 років до початку 2009 року була єдиною реально працючою в Україні фондовою біржею.
За матеріалами LENTA.RU