Міжнародні резерви України на початок лютого становили $ 18,443 млрд, що на 2% менше, ніж місяцем раніше, такі дані оприлюднив Національний банк України на офіційному сайті.
Зазначається, що скорочення резервів обумовлено платежами уряду на обслуговування і погашення держборгу в інвалюті на суму $ 565,6 млн, у тому числі $ 468,5 млн. на обслуговування і погашення валютних ОВДП.
НБУ в січні також проводив валютні інтервенції для згладжування надмірних курсових коливань курсу гривні, викликаних часовими факторами. За підсумками таких інтервенцій Нацбанк продав на міжбанківському валютному ринку на $ 266,8 млн, з яких $ 169 млн під час інтервенцій у формі запиту кращого курсу.
У той же час формування надлишкової пропозиції валюти на міжбанківському ринку в кінці січня дозволило центробанку поповнити міжнародні резерви.
У цілому за січень НБУ купив на міжбанківському валютному ринку $ 250,9 млн, у тому числі $ 177 млн за допомогою інтервенцій у формі запиту кращого курсу. Таким чином, чистий продаж іноземної валюти склав $ 15,9 млн.
Крім цього, на обсяг резервів вплинула переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості, курсу валют) на суму $ 205,9 млн та інші операції на суму $ 9,9 млн.
Станом на 1 лютого 2018 року обсяг міжнародних резервів покриває 3,5 місяці майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов'язань України з поточних операцій уряду.
Нагадаємо, що Україна в січні виплатила Міжнародному валютному фонду близько 257 млн СПЗ (спецправа запозичення). У доларовому еквіваленті це становить близько $ 373 млн.
Також, Україні в 2018 році необхідно виплатити з міжнародних резервів близько $ 7,4 млрд за зобов'язаннями в іноземній валюті, в тому числі перед МВФ.