Міжнародні резерви України за серпень поточного року зросли на 9,2% до 31,6 млрд доларів. Це найвищий рівень даного показника за останні 9 років. Про це повідомила прес-служба Національного банку.
Відзначається, що резерви збільшилися завдяки надходженню коштів у сумі 1,93 млрд спеціальних прав запозичень (СПЗ) в межах загального розподілу від МВФ (2,7 млрд доларів).
Також на резерви вплинули операції НБУ на міжбанківському-валютному ринку. При цьому в серпні на міжбанку пропозиція валюти перевищувала попит. Як результат, НБУ викупив 368,8 млн доларів валюти. Продав регулятор за цей період 20,5 млн доларів з метою згладжування надмірних коливань курсу гривні.
Внаслідок операцій з управління держборгом надходження склали 8,8 млн доларів в еквіваленті.
На обслуговування і погашення держборгу в іноземній валюті було направлено 188,0 млн доларів. З цієї суми 33,7 млн дол направлено на обслуговування ОВДП, 18,2 млн дол - на погашення та обслуговування ОВДП, решта коштів - на виконання інших зобов'язань держави в іноземній валюті.
Платежі уряду і НБУ на користь МВФ в серпні склали 204,3 млн доларів.
Іншим фактором, що вплинув на обсяг резервів, стала переоцінка фінансових інструментів внаслідок зміни ринкової вартості і курсів валют. У серпні їх вартість зменшилася на 31,6 млн доларів.
Нагадаємо, що станом на 1 серпня, в перебігу липня, міжнародні резерви України зросли на 2,1% до 2,895 млрд дол в еквіваленті.