UA / RU
Підтримати ZN.ua

Митниця і податкова отримали від уряду Стратегію доходів з амбітними цілями

Документ передбачає не лише збільшення доходів держбюджету, але і трансформацію роботи держорганів у європейському дусі. 

Передбачувані податкова та митна система на основі практики Європейського Союзу збільшить доходи державного бюджету до довоєнного рівня (близько 27 % від ВВП). Такі цілі вказані у Національній стратегії доходів на 2024-2030 роки, схваленій урядом 27 грудня. Про це йдеться у документі, що оприлюднений на сайті Кабінету міністрів України.

Читайте також: Допомога Євросоюзу Україні: перший квартал для держбюджету може бути складним

"Мета стратегії — посилити фіскальну спроможність держави, адаптувати податкове і митне законодавство до стандартів ЄС, створити стимули для післявоєнного відновлення та економічного зростання", — прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Читайте також: Бізнес погіршив свої оцінки податкового режиму України — опитування ЄБА

Так, у сфері податкового адміністрування — це доброчесність податківців, підвищення довіри громадян до Державної податкової служби, зростання ефективності управління ризиками, автоматизація процесів. У митній сфері — послідовна боротьба з корупцією, чітка взаємодія з бізнесом на основі зрозумілих алгоритмів, нові цифрові рішення для митної служби.

Читайте також: Доходи держбюджету: митниця не виконала план, а міжнародні партнери скоротили підтримку

"Маємо проробити величезний обсяг роботи, гармонізувати наше законодавство з європейським та підвищити якість наших інституцій", — підкреслив очільник уряду.

При цьому в документі вказано, що показник збільшення доходів від податкової та митниці до 27 % від ВВП буде досягатися поетапно. Спочатку урядовці хочуть зосередитись "на стабілізації поточного рівня надходжень до бюджету".

скриншот

Раніше ми писали про те, що бойові дії потребуватимуть значних оборонних видатків, котрі фінансуються урядом переважно коштом податкових надходжень, митних платежів, а також військових облігацій. За даними Міністерства фінансів України, видатки державного бюджету на безпеку та оборону становили 1,55 трлн гривень за 11 місяців 2023 року. Це 59,2% від усієї суми видатків загального фонду держбюджету. 

У листопаді на оборону було витрачено 168,2 млрд гривень з держбюджету. При цьому загальні надходження за листопад склали біля 164,5 млрд гривень. Тобто в листопаді розрив між доходами бюджету і видатками на оборону становив 3,7 млрд гривень.