Зарплати у містах окупованого Росією Криму є найнижчими по відношенню до прожиткового мінімуму, підрахували журналісти газети РБК Daily.
"Найважче доводиться жителям Криму, де в 2013 році зарплати вистачало лише на 2,4 прожиткового мінімуму, - це було пов'язано насамперед з низьким рівнем життя в Україні. До січня 2015 року ситуація трохи покращилася - стало 2,6. Тим не менше це найгірший результат. Після Криму йдуть Іванівська та Смоленській області (2,7), де обсяг промислового виробництва скоротився за 25 років відповідно на 75 і 47%", - йдеться в статті.
При цьому лідерами по показником середньої зарплати до прожиткового мінімуму за 2013-2014 роках виявилися міста-нафтовики Ямало-Ненецького (5,6) і Ханти-Мансійський (5,2) автономних округів, а також міста з чисельністю населення понад 500 тис. чоловік (4,3).
При цьому абсолютним лідером за рівнем доходів РФ є місто Приморськ Ленінградської області, кінцевий вузол Балтійської трубопровідної системи з морським нафтоналивним торговим портом, де середньої зарплати вистачає на 8,9 прожиткового мінімуму. Середній заробіток в місті, де проживають менше 6 тис. осіб, в 2013 році була навіть вище, ніж у Москві, - 57 тис. руб.
Згідно з даними дослідження, середньозважена номінальна заробітна плата жителя російського міста в 2014 році склала 36,8 тис. руб.
"У реальному численні вона збільшилася в порівнянні з 1990-ми в 3-4 рази і навіть перевищує рівень 1990 року на 45%. Але це сталося не через зростання промислового виробництва, яке досі на 17% нижче рівня 25-річної давності, або продуктивності праці, а на тлі багаторазового зростання цін на енергоносії і подальшого розподілу надприбутків", - зазначають російські журналісти.
Раніше російські ЗМІ писали, що дотації Криму з федерального бюджету РФ знаходяться на рівні 125 млрд. рублів, що становить 85% бюджету півострова. За даними показникам у рейтингу найбільш дотаційних регіонів Росії Крим знаходиться нижче Чечні, і трохи вище найбільш дотаційного суб'єкта РФ Інгушетії.