UA / RU
Підтримати ZN.ua

Місія МВФ завершила роботу в Україні

На думку представників МВФ, зростання економіки України низьке порівняно з іншими країнами Європи.

Місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) яку очолював Рон ван Роден, завершила свою роботу вчора, 26 вересня, і покинула Україну. Про це йдеться в повідомленні на сайті МВФ.

Наголошується, що місія МВФ відвідала Київ у період з 12 по 26 вересня, щоб провести обговорення та консультації з Україною в рамках статті IV в 2019 році. Місія також почала обговорення нової програми, яка може бути підтримана в рамках Розширеного фонду МВФ (EFF).

Г-н ван Роден "похвалив" владу країни за досягнення: "Місія обговорила перспективи та виклики для української економіки в контексті консультацій за Статтею IV 2019 року. Після глибокої економічної кризи 2014-2015 років українська влада відновили макроекономічну стабільність і зростання відновилося. Економіка росте зі швидкістю 2,5–3,5 відсотка. Раціональна фіскальна та грошово-кредитна політика і гнучкість обмінного курсу призвели до різкого скорочення зовнішніх і внутрішніх дисбалансів України. Загальний дефіцит бюджету був обмежений трохи більше 2 % ВВП за останні два роки і, як очікується, залишиться на тому ж рівні в цьому році...Дефіцит рахунку поточних операцій скоротився до 3-3,5 відсотка ВВП, а резерви відновилися до більш ніж 20 мільярдів доларів США...".

Однак, за його словами, цього недостатньо.

"Тим не менш, зростання занадто низьке, щоб помітно скоротити розрив у доходах з сусідами України. ВВП на душу населення (у перерахунку за ПКС) в Україні все ще дуже низький - всього 20 відсотків від середнього по ЄС, що є другим найнижчим рівнем серед усіх країн Центральної та Східної Європи. Зростання стримується слабким діловим середовищем - з недоліками в правовій базі, повсюдною корупцією і значними частинами економіки, в яких домінують неефективні державні підприємства або олігархи, - стримують конкуренцію та інвестиції. Регіональне порівняння показує, що найбільш суттєві відмінності в прогресі реформ між Україною та її сусідами полягають в якості правової інституційної бази. Незважаючи на досягнутий прогрес у створенні нових інститутів для боротьби з корупцією, відчутних результатів ще не досягнуто. Через поганий ділового середовища інвестиції і, зокрема, прямі іноземні інвестиції в Україні були набагато нижчими, ніж в інших країнах регіону...".

"Після виборів цього року у влади з'явилася можливість провести необхідні реформи. Вони поставили перед собою амбітне завдання по перетворенню економіки і досягненню більш сильного росту для підвищення рівня життя всіх українців, зберігаючи при цьому макроекономічну стабільність, і вони вже забезпечили прийняття різних частин законодавства про реформу. Влада звернулася з проханням про нову програму, яку підтримує МВФ, щоб допомогти їм у досягненні цих цілей, надаючи якір для їх економічної політики і допомагаючи покривати потреби у фінансуванні в найближчі роки. Місія приступила до обговорення нової трирічної угоди, яка може бути підтримана в рамках розширеного фонду МВФ. В останні два тижні місія провела продуктивні дискусії про політику для нової програми, особливо щодо фіскальної та грошово-кредитної політики, а також про ключові заходи щодо реформ", - зазначив він.

Читайте також: У МВФ назвали мету візиту в Україну

Раніше в НБУ повідомили, що нова програма МВФ буде трирічною. Її підписання планується до кінця року. Обсяг кредитування - 5-10 млрд доларів. Глава Мінфіну Оксана Маркарова припустила, що програма з МВФ буде останньою.

Детальніше про тиск західних партнерів читайте в статті Тетяни Силіної "Формула вибору" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".