UA / RU
Підтримати ZN.ua

Місія МВФ восени приїде в Україну для "валютних" консультацій

У Фонді розраховують, що консультації, імовірно в листопаді, дадуть можливість раді директорів до кінця 2013 року обговорити проблеми, які стоять перед Україною.

Міжнародний валютний фонд (МВФ) готується до проведення щорічних консультацій з Україною у рамках IV статті статуту організації - "зобов'язання щодо валютного режиму".

Про це повідомив заступник прес-секретаря Департаменту зовнішніх відносин МВФ Вільям Мюррей (William Murray).

"Ця місія (за статтею IV - ред.), як очікується, буде десь восени", - сказав він на традиційному брифінгу у Фонді, що проходить раз на два тижні по четвергам у штаб-квартирі у Вашингтоні (стенограма брифінгу оприлюднена у п'ятницю, 26 липня).

Мюррей уточнив, що поки не може назвати конкретну дату, і просив не ловити його на словах, однак припустив, що з урахуванням циклу консультацій за статтею IV рада директорів може обговорити це питання орієнтовно у листопаді.

"Ми вважаємо, що консультації за статтею IV дадуть можливість раді директорів обговорити проблеми, які стоять перед Україною, до кінця 2013 року", - сказав представник Фонду.

Говорячи про можливу програму фінансової співпраці з Києвом, Мюррей нагадав, що остання місія була у квітні цього року, і тоді пройшли дискусії з владою на технічному рівні з питань політики, які можуть стати частиною комплексної програми, підтримуваної Фондом.

"Але поглибленого обговорення такої програми на політичному рівні після квітня не було", - підкреслив Мюррей.

Як відомо, Україна веде переговори з МВФ про нову угоду stand-by. Місія МВФ працювала в Києві з 27 березня по 10 квітня. Згідно з неофіційними даними, за підсумками роботи місії до ключових проблемних питань (підвищення тарифів для населення, девальвація гривні в рамках підвищення гнучкості курсу) додалося питання скорочення дефіциту державних фінансів в поточному році.

Попередня місія фонду за статтею IV відвідувала Київ у травні 2012 року, а рада директорів МВФ розглядала це питання 29 червня. За підсумками обговорення, вона закликала владу України до поступового підвищення тарифів на газ і тепло, поліпшення платіжної дисципліни. Фонд також рекомендував Нацбанку фокусувати свою монетарну політику на підтримці цінової стабільності, відзначаючи, що поступове збільшення гнучкості обмінного курсу сприятиме пом'якшенню зовнішніх шоків, резервів зміцнення і збереження конкурентоспроможності. !zn

Читайте також:

МВФ розкритикував сам себе за допомогу Греції

Угорщина попросила МВФ залишити країну

Азаров розповів новому керівнику місії МВФ про "твердий фундамент" економіки України