Україна стала схожа на "студента-боржника", який намагається здати "вчителю" МВФ реферат, роботу над яким вже давно потрібно було завершити.
Про це, коментуючи прибуття місії фонду в Київ, пише видання The Economist, нагадуючи, що ще в лютому голова МВФ Крістін Лагард попередила Україну, що може позбавити її фінансової підтримки, якщо вона не почне боротися з корупцією. Зокрема, фонд не влаштовувала дворівнева система субсидій на газ, яку він вважав порушенням домовленостей.
Але з першого травня Україна тільки почала продавати газ за ринковою ціною, хоча МВФ вимагав це зробити вже давно. Втім, інші вимоги, серед яких призначення незалежного Генпрокурора, лишилися невиконаними.
На додачу, тепер українська сторона каже, що МВФ вимагає ухвалення ще 19 законопроектів, перш ніж новий транш у розмірі 1,7 мільярда доларів буде перерахований. Тож "домашньої роботи" тільки побільшало.
Раніше в Мінфіні України розраховують, що до середини травня вийти на фінішну пряму підписання мемерандума з МВФ.
Новий міністр фінансів Олександр Данилюк в інтерв'ю DT.UA поділився своїм баченням формату співпраці з МВФ, підкресливши, що дефіцит бюджету часто "роздувається" за рахунок прийнятих Україною рішень, а не завдяки рекомендаціям МВФ. За його словами, як свідчить багаторічний досвід співпраці з МВФ, Україна і зростання не показує, і критеріїв не виконує.