UA / RU
Підтримати ZN.ua

Місія МВФ розпочала роботу в Україні

На думку експертів агентства Fitch Rating, якщо Україна у 2013 році не буде мати можливості отримати фінансування з боку МВФ, існує ризик подальшого скорочення резервів НБУ і неконтрольованої девальвації гривні.

Місія Міжнародного валютного фонду, як і планувалося, 29 січня прибула в Україну з візитом, повідомили у представництві МВФ у Києві.

Нагадаємо, місія буде перебувати в Україні у період з 29 січня по 12 лютого. Основною темою переговорів стане нова програма співпраці з Фондом.

Перший віце-прем'єр-міністр Сергій Арбузов 14 грудня заявив, що Україна розраховує домовитися з Міжнародним валютним фондом про отримання нового кредиту стенд-бай обсягом 10 млрд SDR (близько 15,4 млрд дол.).

В 2010 році Україна і МВФ схвалили програму співпраці stand-by загальним обсягом 15,5 млрд дол. з метою реалізації реформ в Україні. Влітку 2010 року Україна отримала перший транш від МВФ у розмірі 1,89 млрд дол. У грудні 2010 року було виділено другий транш в розмірі близько 1,5 млрд дол. Після цього виділення коштів за програмою було заморожено через невиконання Україною низки взятих на себе зобов'язань, зокрема щодо підвищення тарифів на газ і теплопостачання для населення.

На думку експертів міжнародного рейтингового агентства Fitch Rating, якщо Україна у 2013 році не буде мати можливості отримати фінансування з боку Міжнародного валютного фонду, існує ризик подальшого скорочення резервів НБУ і неконтрольованої девальвації гривні, що може призвести до подальшого зниження рейтингів.

Нагадаємо також, що у середині грудня 2012 року Міжнародний валютний фонд підтвердив запланований візит місії Фонду в Україну у другій половині січня 2013 року. Спочатку візит планувався на початок грудня 2012 року, проте був відкладений через зміни уряду. !zn

Читайте також:

Кредити МВФ: між останньою надією та кроком у прірву?

Глава МВФ: Світ на порозі економіки нового покоління

Місія МВФ відвідає Україну з 29 січня по 12 лютого

Для отримання грошей від МВФ, Україні доведеться довести реалістичність держбюджету