UA / RU
Підтримати ZN.ua

Місія МВФ почне перегляд програми stand by для України з 21 по 23 грудня

Через пандемію коронавірусу місія буде проводити дистанційне обговорення з владою України.

Місія Міжнародного валютного фонду почне перший перегляд кредитної угоди для України в форматі stand-by з 21 по 23 грудня.

Про це заявив постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман в п'ятницю ввечері, передає «Інтерфакс-Україна».

Він наголосив, що через пандемію коронавірусу «місія буде проводити дистанційне обговорення з владою України останніх актуально економічних подій, а також заходів і реформ, необхідних для завершення першого перегляду".

Люнгман додав, що місія планує відновити зустрічі по завершенні новорічних свят в січні 2021 року.

Нагадаємо, що програма stand-by фактично була поставлена "на паузу" через дії з боку української сторони, які поставили під сумніви базові принципи співпраці за програмою.

Читайте також: МВФ відмовив Україні в екстреній фінансовій допомозі

Відзначимо, раніше президент Володимир Зеленський визнав, що Україна сьогодні не може обійтися без західних грошей, виконала всі вимоги Міжнародного валютного фонду (МВФ) для отримання другого траншу за програмою stand by, а затримка з його наданням, на думку голови держави, пов'язана з протидією окремих людей, раніше вкрали гроші у держави.

Нагадаємо, раніше аналітики Morgan Stanley повідомили, що плани уряду України профінансувати частину дефіциту, закладеного в проєкті держбюджету-2021, за допомогою розміщення облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП) занадто завищені, а значить необхідно домовлятися про фінансування з МФВ.

Однак аналітики відзначають, що, з урахуванням кількості поточних невирішених питань за програмою України з МВФ, отримання навіть одного траншу на $0,7 млрд в цьому році виглядає сумнівним, йдеться в матеріалах інвестиційного банку.

У Мінфіні заявили про те, що не зможуть покрити дефіцит бюджету в 2021 році без траншів МВФ. Повідомлялося про те, що валовий зовнішній борг України виріс на $2,5 млрд , до 122,8 млрд доларів. При цьому практично всі пікові виплати за боргами припадають на IV квартал. Уряд, центральний банк, підприємства і банки за IV квартал 2020 року мають виплатити 5,587 млрд доларів, з яких 71 млн доларів - борг Міжнародному валютному фонду (МВФ).

При цьому Ураїна розраховує отримати черговий транш від Міжнародного валютного фонду в лютому-березні 2021 року.

Раніше міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що Україна виконала чотири з 10 структурних маяків програми МВФ.