UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Мінус" платіжного балансу України скоротився в сотні разів у другому кварталі

У НБУ відзначають, що близького до нуля сальдо вдалося досягти завдяки "політики гнучкого курсоутворення".

Дефіцит зведеного платіжного балансу України в II кварталі нинішнього року скоротився до $ 5 млн проти $ 4,277 млрд у І кварталі. У той же час в минулому році за цей же період спостерігався профіцит у $ 360 млн.

Такі дані оприлюднені в квартальному звіті Національного банку України в середу, 5 листопада.

"Перехід до політики гнучкого курсоутворення зумовив близьке до нуля сальдо зведеного платіжного балансу (-$ 5 млн) у II кварталі 2014 року", - йдеться документі.

Одночасно повідомляється, що дефіцит поточного рахунку ($ 1,1 млрд) був найменшим з 2011 року внаслідок девальвації національної валюти і зниження внутрішнього попиту.

При цьому сальдо фінансового та капітального рахунків стало позитивним ($ 1,1 млрд) завдяки залученням державного сектору та скорочення обсягів готівкової валюти поза банками.

Аналітики НБУ також відзначають, що формування фактично збалансованого зведеного платіжного балансу та одержання кредиту МВФ (станом на 1 липня - $ 3,2 млрд) дало можливість не тільки погасити борг перед тим же МВФ, але і збільшити обсяг резервів.

Відзначимо, що дефіцит платіжного балансу України за підсумками вересня 2014 року збільшився до $ 358 млн.

Як писав у статті "Невесела ейфорія зовнішньої торгівлі" ZN.UA академік НААН Павло Гайдуцький, поки рано говорити, де більше позитивного в структурні зміни в зовнішній торгівлі України - в частковій переорієнтації експорту з Росії на ЄС, у скороченні імпорту з усіх країн, або в збалансування зовнішньої торгівлі в цілому. Повніше це покажуть підсумки року, як це відіб'ється на платіжному балансі, в бюджеті країни і в доходах населення.