В Україні громадяни та фізичні особи-підприємці повинні до 1 травня 2024 року подати декларацію про свій майновий стан, а потім до 1 серпня слід сплатити податки, нагадує портал ЕП. З минулого року в е-декларуванні сталися деякі зміни та оновлення правил (а саме – податківці розширили коло декларантів).
Які доходи треба декларувати до 1 травня 2024 року (згідно з Податковим кодексом України):
- доходи, з яких під час нарахування податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) не утримувався;
- доходи від особи, яка не є податковим агентом* (зокрема, від здачі в оренду майна, продажу майна, продажу власної сільгосппродукції фізичним особам, тощо). Податковий агент - роботодавець, банк, недержавні пенсійні фонди, страхові компанії. Вони вже утримали податки з доходів громадян та сплатили їх, тому подавати декларацію не варто;
- спадок чи подарунок від людини, яка не є найближчим родичем;
- доходи від продажу інвестиційних активів;
- іноземні доходи;
- додаткове благо, зокрема, пробачений (анульований) борг чи кредит, якщо його сума не перевищує 25% мінімальної річної зарплати на початок звітного року (зараз це 21 300 грн).
У випадку запізнення з подачею декларації доведеться сплатити штраф – 340 грн. За повторне порушення штраф збільшується до 1020 грн.
Раніше ми писали про те, що група ДТЕК під час війни стала найбільшим приватним інвестором в українську економіку - за підсумками 2023 року сплатила 40,2 млрд гривень податків. Оскільки в Україні зараз немає кредитного фінансування, фактично прибуток компанії йде в інвестиції – це приблизно $1 млрд за два роки великої війни. Власні кошти витрачають на відновлення зруйнованих станцій, мереж і підстанцій, інвестують у видобуток газу та вугілля.