UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мінрегіонбуд: Держава не зможе запустити житлове будівництво без підтримки банків

Держава не зможе лише за рахунок лише власних ресурсів сприяти відновленню будівельної галузі – без банківського кредитування тут однозначно не обійтися.

Таку думку висловив голова правління державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» Леонід Рисухін під час круглого столу «Чи добудують в Україні недобудови?», який 13 квітня 2011 року провела ГО «Ліга фінансового розвитку» за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» та тижневика «Дзеркало тижня. Україна».

На думку чиновника, однією з основних причин перебування будівництва в стані анабіозу є відсутність платоспроможного попиту у населення на придбання житла. «Розігріти» його могла б активізація кредитування. Однак, як переконаний Л.Рисухін, для цього потрібно забезпечити більш якісний захист прав кредиторів на законодавчому рівні й з точки зору судових процедур при прийнятті в забезпечення майнових прав на незавершене будівництво.

За словами голови правління Фонду сприяння молодіжному житловому будівництву, якщо в поточному році буде освоєно 150 млн грн, передбачених у держбюджеті на будівництво доступного житла (спрямовуються на оплату 30% вартості житла, яке купують громадяни), додатково вдасться залучити ще 350 млн «приватних» грн (коштів фізосіб). Завдяки цим 500 млн грн (150+350) в експлуатацію вдасться ввести житла загальною кошторисною вартістю на 2 млрд грн. Однак, як визнав чиновник, в масштабах держави це не так і багато.

За даними заступника директора Департаменту житлового будівництва, будіндустрії та промисловості будівельних матеріалів Мінрегіонбуду Володимира Височина, на сьогодні в державі налічується близько 4 тисяч об’єктів незавершеного житлового будівництва, або це 16 мільйонів квадратних метрів. За словами чиновника, це дуже великий показник, враховуючи, що в 2010 році в експлуатацію було введено 9,3 мільйони квадратних метрів житла.

В.Височин проінформував, що наразі в Мінрегіонбуді формується реєстр громадян, які потребують поліпшення житлових умов. Він дасть можливість чітко зрозуміти, скільки житла і в яких регіонах потрібно будувати, і чи є сенс завершувати всі незакінчені будівництва.