UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мін'юст виставив на продаж першу в'язницю

Вартість лота - 220 мільйонів гривень.

В Україні виставлений на аукціон "Ірпінський виправний центр (№132)" - перша пенітенціарна установа, яке піде з молотка в рамках анонсованої Міністерством юстиції "великого розпродажу в'язниць".

Про це повідомив міністр інфраструктури України Денис Малюська на сторінці в Facebook.

"Перший пішов! "Великий розпродаж в'язниць" дійшов до етапу першого аукціону. Якщо хто має зайвих 220 мільйонів і хоче придбати невелику в'язницю в декількох кілометрах від Києва - welcome", - написав Малюська.

Глава Мін'юсту також повідомив, що на черзі виставлення на продаж нових об'єктів.

Згідно із заявою Мін'юсту, 70% коштів від продажу в'язниць піде на розвиток в Україні нової тюремної інфраструктури за європейськими стандартами, а решта 30% поповнять державний бюджет.

Планувалося, що "великий розпродаж в'язниць" в Україні буде відбуватися протягом літа-осені 2020 року, але, цьому завадили, за словами глави відомства, "численні бюрократичні перешкоди".

Читайте також: У минулому році "Укрспирт" отримав 32 мільйони чистого прибутку

Позбутися хотіли від великих покинутих комплексів, які ніким не використовуються, але на охорону та утримання яких витрачаються гроші платників податків.

У поточному році будуть приватизовані мінімум чотири в'язниці.

Раніше повідомлялося, що першими пенітенціарними установами, які Міністерство юстиції продасть у 2021 році на відкритих аукціонах, стануть виправний центр і дві виправні колонії.

Зокрема, на аукціон серед перших виставлять Ірпінський виправний центр №132, Львівську виправну колонію №48 та Південну виправну колонію №51 в Одесі. Вони не працюють, знаходяться в "консервації".

Ці пенітенціарні установи займають велику територію. Так, наприклад, у Ірпінського виправного центру №132 площа земельних ділянок становить 8,3 гектара і будівель - 27830,6 квадратних метри.

Торік Мін'юст планував виставити на продаж близько 30 в'язниць, виправних центрів та СІЗО, які не функціонують. На вторговані гроші розраховують побудувати нові СІЗО.

Продажі будуть здійснюватися на відкритому електронному аукціоні через систему "Prozorro-продажу".

У календарі приватизації Фонду держмайна на 2021 рік значиться понад 500 об'єктів, при цьому тільки 53 перспективні об'єкти великої й середньої приватизації. Про це заявив голова Фонду Дмитро Сенниченко під час дискусії Міжнародної ради палат і бізнес-асоціацій, повідомляє ЕП.

За його словами, першим об'єктом великої приватизації може стати "ПАТ" Об'єднана гірничо-хімічна компанія ". Аукціон може відбутися вже в кінці першого - початку другого кварталу 2021 року. Також в планах великої приватизації 6 обленерго і ВАТ "Одеський припортовий завод".

Також Сенниченко очікує, що протягом наступного місяця відбудеться голосування по закону у Верховній Раді й Фонд зможе почати процеси приватизації великих об'єктів.

Від приватизації державних активів у 2020 році до держбюджету направлено 2,5 млрд грн. Про це повідомила пресслужба Фонду державного майна на своїй Facebook сторінці.

Отримана сума перевищує торішній показник доходу від приватизації в п'ять разів (547 млн грн) і в 10 разів показник 2018 роки (269 млн грн), зазначено в повідомленні.

Всього, Фонд держмайна в поточному році продав 1 884 об'єкти. У 2019 було продано тисяча шістсот тридцять чотири держоб'єктів, у 2018 році - 859.

У плані приватизації на 2020 рік було закладено 12 млрд грн надходжень від продажу державного майна. Але у зв'язку з пандемією коронавірусу в березні Фонд держмайна зупинив "велику приватизацію" за рішенням депутатів ВР. Крім того, план був знижений до 500 млн грн.

У держбюджеті на 2021 рік передбачено надходження від приватизації в обсязі 6 млрд грн. Цю суму планували збільшити до 12 млрд грн в разі зняття заборони на приватизацію великих держоб'єктів.