UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мін'юст США наймає десятки нових прокурорів для забезпечення дотримання санкцій проти РФ

США намагаються закрити прогалини в санкційному тиску на Кремль.

Адміністрація президента США Джо Байдена розширює штат федеральних агентів, які розслідують порушення санкцій проти РФ та експортного контролю. Про це заявили американські високопосадовці, оскільки США намагаються закрити прогалини в кампанії економічного тиску Заходу на РФ, пише The Wall Street Journal.

За словами помічника генерального прокурора США Метта Олсена, Міністерство юстиції додало 25 нових прокурорів до відділу контррозвідки та експортного контролю, що є частиною більш широких зусиль, спрямованих на забезпечення того, щоб компанії та інші треті сторони не допомагали Росії ухилятися від санкцій.

Нові прокурори працюватимуть з корпораціями над розслідуванням обходу санкцій та експортного контролю, а також висуватимуть кримінальні звинувачення проти компаній, якщо вони вчиняють порушення. За словами чиновників, деякі з цих прокурорів є новими співробітниками, тоді як інші були перерозподілені з різних відділів.

«Корпорації знаходяться на передовій, часто бачать ці порушення в першу чергу», - пояснив Олсен.

Набір співробітників, який вже розпочався, відбувається після того, як у лютому було створено робочу групу, що займатиметься забезпеченням дотримання експортного контролю - правил, покликаних «уберегти» важливі технології від рук іноземних супротивників.

Міністерства юстиції, торгівлі та фінансів США все більше співпрацюють у кампанії, спрямованій на забезпечення максимального впливу санкцій та заходів експортного контролю, запроваджених проти РФ та інших супротивників, таких як Китай та Іран.

Минулого року США та їхні західні союзники запровадили проти Росії низку міжнародних торговельних і фінансових обмежень, щоб змусити Кремль вивести свої війська з України. У відповідь Москва залучила державні та приватні компанії з таких країн, як Іран, Китай і Туреччина, щоб обійти економічну блокаду.

Спроби Росії обійти санкції чинять тиск на Захід з метою зупинити фінансування та імпорт важливих товарів, таких як комп'ютерні чіпи та радіолокаційне обладнання, які все ще надходять до РФ. За словами чиновників, без реального забезпечення блокади президент Росії Владімір Путін зможе зберегти свою владу і продовжувати вести війну.

Минулого року адміністрація США розпочала другу фазу кампанії тиску для забезпечення дотримання каральних заходів, спрямованих проти осіб і компаній, які підтримують РФ. Деякі аналітики і законодавці кажуть, що зусилля Заходу були зірвані через відмову від координації урядів, які не співпрацюють з Вашингтоном, обмеженість ресурсів і складні стратегії обходу санкцій, які розвинулися за два десятиліття існування західних санкційних режимів.

Високопосадовці, зокрема з Державного департаменту, Міністерств фінансів, юстиції та торгівлі, намагалися переконати уряди країн, які не бажають дотримуватися санкцій, активізувати зусилля із забезпечення їх дотримання, а також надати технічну допомогу та розвідувальні дані, щоб перекрити обхід обмежень.

В рамках зусиль щодо спільної роботи з іноземними колегами над санкційною кампанією Заходу адміністрація США випустила третю спільну рекомендацію для приватного сектору, яка покликана попередити компанії про юридичні ризики порушення санкцій та експортного контролю, навчити банки та інші фірми виявляти потенційне ухилення від обмежень, а також бути напоготові проти зловмисників, які намагаються допомогти РФ обійти санкції.

Серед ознак, на які, за словами адміністрації, компаніям слід звернути увагу, є контрагенти, що неохоче надають детальну інформацію про кінцеве використання товару або підстави для транзакції; ведення бізнесу в юрисдикціях, де Росія знайшла притулок для фінансів і торгівлі; а також інтернет-адреси, які не відповідають заявленому місцезнаходженню клієнта.

Читайте також: Вашингтон оновив торговельний чорний список: більшість компаній — китайські

Раніше повідомлялося, що США почали вживати заходів проти країн та осіб, які допомагають Кремлю уникати західних санкцій, направляючи імпорт через такі країни, як Об’єднані Арабські Емірати та Туреччина.

Ініціатором цього стали міністерства фінансів, торгівлі та юстиції США. Західні союзники вважають, що Туреччина та ОАЕ, а також країни Центральної Азії та Кавказу виявились слабкою ланкою в зусиллях Заходу ізолювати Росію як економічно, так і військово.

Минулого місяця заступник міністра фінансів Уоллі Адейемо заявив, що міністерство посилить свою увагу протидії ухилянню від санкцій.