UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мінфін заробив на продажу облігацій внутрішньої позики 6,66 млрд грн

Торги відбулися 2 листопада.

Міністерство фінансів залучило до державного бюджету 6,66 млрд грн, продавши облігації внутрішньої державної позики (ОВДП). Мінфін розмістив шість випусків ОВДП у національній валюті, повідомляє пресслужба міністерства.

Найбільшим попит мали облігації строком на півроку та три роки. Саме на ці інструменти, а також на ОВДП терміном обігу два роки зросли ставки: до 10,5% на шестимісячні та 12,7% на трирічні. Прибутковість цінних паперів із терміном обігу 1 рік, 1,5 року та 5 років не змінилася.

У свою чергу голова ради НБУ Богдан Данилишин заявив, що банки використали видані Нацбанком довгострокові кредити рефінансування не на збільшення кредитування економіки, а направили переважно на купівлю облігацій внутрішньої держпозики.

"Зважаючи на вищі ставки по ОВДП вкладення надлишкової ліквідності в державні цінні папери дозволило банкам заробляти на безризикових фінансових інструментах, не збільшуючи кредитування", — пояснив Данилишин і додав, що це свідчить про необхідність корекції стимулів та пріоритетів роботи національної банківської системи.

З початку року Мінфін провів 42 аукціони, про це свідчать дані сайту міністерства.

Станом на 2 листопада, за даними Національного банку України, обсяг ОВДП за номінально-амортизаційною вартістю становить 976,56 млрд грн. Найбільшими власниками ОВДП є банки (у них державні цінні папери на 495,23 млрд грн), НБУ (312,61 млрд грн) та нерезиденти (94,48 млрд грн).

Гривневі облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) України претендують на включення до індексу GBI-EM GD починаючи з 31 березня 2022 року з приблизною часткою 0,12%.