UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мінфін визначився з долею "Ощадбанку", "Приватбанку" та "Укргазбанку" до 2022 року – ЗМІ

"Укргазбанк" хочуть приватизувати до кінця 2018 року.

Міністерство фінансів України розробило проект стратегії державних банків до 2022 р. включно. Про це пише ЕП.

В найближчі п'ять років держава зосередиться на досягненні в банківському секторі ряду показників ефективності (KPI). Зокрема, на рівні інфляції менше 6% до 2020 р., рівні проникнення кредитування малого і середнього бізнесу в 4% ВВП та обігу готівки в економіці нижче 10%.

Також держава планує продати 20% акцій не менше трьох держбанків приватному інвестору і скоротити частку проблемних кредитів у їх кредитному портфелі до менш 10% з 2019 р.

Згідно стратегії, продаж "Приватбанка" можливий не раніше 2022 р. "Приватбанк" повинен зосередитися на розвитку роздрібного сегмента зі значною підтримкою малого і середнього бізнесу, корпоративний сегмент для банку буде менш пріоритетним. Ключові параметри "Приватбанку" в 2022 р: чистий дохід - 8,4 млрд грн, RоE (коефіцієнт рентабельності власного капіталу) - 25%, C/I (cost/income співвідношення витрат до доходів) - 48%, TRS (Total reserves securities - ОВДП на балансі) - 81 млрд грн.

"Ощадбанк" залишиться універсальним банком з удосконаленими операційними процесами і оптимізованою роздрібною мережею. Мінфін планує вихід "Ощадбанку" на IPO в кінці 2021 р. "Ощадбанк" повинен залишитися лідером в корпоративному сегменті, підтримуючи на поточному рівні частку корпоративного кредитування. "Ощадбанк" в майбутньому - лідер на ринку іпотеки. В планах - скорочення його філій з нинішніх 3300 до 1900-2100. Один із пріоритетів для розвитку - напрямок ІТ. Ключові параметри "Ощадбанку" в 2022 р.: чистий дохід 4,7 млрд грн., RоE - 15%, C/I - 63%, TRS - 43 млрд грн.

"Укргазбанк" планується приватизувати швидше інших банків - до кінця 2018 р. держава готова продати міноритарний пакет. Банку пропонується закріпити його нинішній бренд ("Экобанк") і забезпечити фінансування 30% проектів у сфері енергоефективності. Ключові параметри "Укргазбанку" в 2022 р.: чистий дохід - 0,3 млрд грн., RоE - 6%, C/I - 82%, TRS - 6 млрд грн.

Зі "Укрексімбанком" можливі дві опції. Перший варіант передбачає, що банк сфокусується на експортно-імпортних операціях, а також розвитку різних некредитних продуктів, наприклад, експортних гарантій. В такому разі ключові параметри "Укрексімбанку" в 2022 р.: чистий дохід - 2 млрд грн., RоE - 14%, TRS - 23 млрд грн. + додатковий чистий дохід, створений експортерами у 2018-2022 рр. в 9 млрд грн. Другий варіант передбачає, що банк продовжить працювати за чинної бізнес-моделі та поступово готуватися до продажу. У такому разі ключові параметри "Укрексімбанку" в 2022 р: чистий дохід 2,7 млрд грн., RоE - 19%, TRS - 29 млрд грн.

Міністерство фінансів обіцяє презентувати стратегію на одному з найближчих засідань Кабміну.

Нагадаємо, що українські держбанки збільшили ринкову частку з 52% до 55%.

Повідомлялося, що в Раду поданий законопроект, за допомогою якого планується створити Національне агентство управління державними банками і забрати управління держбанками у Мінфіну.