UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мінфін України: реструктуризацію кредитного портфелю "Приватбанку" прострочено

Подальші перспективи цього процесу, якщо судити з тексту зобов'язань – вельми туманні.

Міністерство фінансів України опублікувало копію листа-звернення до уряду екс-акціонерів "Приватбанку" В. Коломойського та Г. Боголюбова з проханням придбати акції цієї фінустанови від 16 грудня минулого року.

У міністерстві повідомили, що у реструктуризації кредитів "Приватбанку", яка повинна була закінчитися 1 липня ц. р. не досягнуто "значного прогресу". Подальші перспективи цього процесу, якщо судити з тексту зобов'язань – вельми туманні.

"Строк, до якого колишні акціонери ПАТ КБ "ПриватБанк" (далі - ПриватБанк) в односторонньому порядку зобов'язалися забезпечити проведення реструктуризації кредитного портфелю Банку, сплинув 1 липня 2017 року, - констатує МФУ.

Зазначається, що раніше у відповідь на відсутність дій з реструктуризації з боку колишніх власників, ПриватБанк залучив консорціум компаній Rothschild, EY та FinPoint для пришвидшення процесу переговорів про реструктуризацію кредитів, що були надані колишнім власникам Банку чи особам, які прямо чи опосередковано пов'язані із колишніми власниками Банку

Міністерство фінансів очікує, що найближчим часом консорціум компаній надасть фінальний звіт, після опрацювання якого буде прийматись рішення щодо подальших кроків

"Але згідно з інформацією, якою на даний час володіє Міністерство фінансів, значного прогресу в реструктуризації досягнуто не було. Натомість ми спостерегаємо скоординовану юридичну та медійну кампанії проти інтересів держави.", - зазначається в повідомленні відомства.

Найбільш примітним, на погляд ZN.UA, є пункт 3 зазначеного листа, який містить занадто розпливчасті і неконкретні формулювання зобов'язань екс-акціонерів щодо реструктуризації кредитного портфелю "Приватбанку", без посилань на будь-які додаткові документи:

"... забезпечити реструктуризацію кредитів. наданих Банком юридичним особам, на умовах надання в якості забезпечення за кредитами, які відображені в балансі Банку на дату націоналізації, майна, вартість якого підтверджена незалежними оцінювачами з урахуванням вимог Національного банку України щодо визначення банками України кредитного ризику за активними операціями банків на суму сформованих ФГВФО резервів на покриття збитків за активними операціями банку з урахуванням впливу обміну необтяжених грошових зобов'язань Банку перед пов'язаними особами на акції додаткової емісії Банку".

Міністерство фінансів України

Також екс-акціонери "Приватбанку" погодилися, щоб виконання зобов'язань, визначених вищезгаданим пунктом, було підтверджено незалежною міжнародною аудиторською компанією, обраної Міністерством фінансів.

Оскільки юридична трактування цих формулювань далеко не очевидна, DT.UA звернулося до Міністерства фінансів з проханням дати додаткові пояснення з цього приводу.

У відповідь ми отримали від прес-служби МФУ наступне трактування його змісту:

"Фактично п.3 означає наступне:

- на дату націоналізації ФГВФО було визнано збитки від активних операцій та сформовано резерви;

- власники зобов'язалися внести ліквідне майно, що відповідає вимогам НБУ та дорівнює сумі сформованих Фондом резервів за мінусом суми bail-in, у якості забезпечення за кредитами юридичних осіб, які обліковувалися на балансі на дату націоналізації;

- це б дозволило розформувати раніше створені резерви, збільшити капітал банку, покрити втрати держави при націоналізації;

- також, у разі невиконання позичальниками зобов'язань за кредитними договорами банк би мав змогу стягнути заборгованість за рахунок застави".

Детальніше про закулісну боротьбу навколо націоналізованого "Приватбанку", можливі причини відставки його Голови Правління А. Шлапака та явні регуляторниі провали Нацбанку, читайте в статті Юрія Сколотяного і Вадима Сироти "Помилочка сталася" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".