UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мінфін має намір ввести подвійне оподаткування в популярних для офшорного бізнесу країнах

На думку міністерства, це дозволить збільшити надходження до державного бюджету

Власників компаній, які діють через офшори, очікує незабаром деякий сюрприз. Міністерство фінансів України запропонувало перейти на систему подвійного оподаткування з низкою популярних для офшорного бізнесу країн.

На думку міністерства, це дозволить збільшити надходження до державного бюджету, повідомляє УНІАН.

Про це на брифінгу після засідання уряду повідомив міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет.

"Мінфін надсилає кілька законопроектів на ратифікацію у Верховну Раду, і якщо вони будуть прийняті, ми зможемо з кількома країнами – Великою Британією, Кіпром, Малайзією та іншими - перейти на систему взаємодії з подвійним оподаткуванням", - сказав він.

За словами Дубілета, якщо зараз податкова ставка для виведення грошей, приміром, з Кіпру, для бізнесу дорівнює 2%, то після прийняття закону вона збільшиться до 5%. "Ми підрахували, що якщо б ця ставка за останні три роки була 5%, то це було б понад 1 мільярд гривень надходжень до державного бюджету", - сказав він. Також Дубілет відзначив тенденцію, що все більше країн переходять на подвійне оподаткування.

В Україні планують створити систему для боротьби з рейдерством. Передбачається, що за допомогою електронного цифрового підпису (ЕЦП) можна буде запобігти захопленню нерухомості або бізнесу.

Про це на своїй сторінці у Facebook розповів співзасновник Monobank, нині міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет.

В Україні з 2013 року було 3242 рейдерські захоплення, в тому числі за останні півтора року 915. Кількість рейдерських захоплень щорічно зростає з 2014 року. Тільки в останні два роки динаміка сповільнилася.

Найбільша кількість рейдерських атак сталася в 2017 році - 724. Найменшу кількість було зареєстровано Генпрокуратурою в 2014 році - всього 279 справи.

Лідирують по кількості рейдерських атак Київ і Київська область. За останні сім років тут сталося 1253 рейдерські захоплення. На другому місці - Дніпропетровська (200) і Харківська (191) області.