UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мінфін і Мінсоцполітики по-різному трактують законодавство стосовно виплат пенсій на окупованих територіях

DT.UA мало розмову стосовно пенсіонерів в окупованому Донбасі з міністром соціальної політики Павлом Розенком та керівником департаменту фінансів соціальних програм Мінфіну Андрієм Рязанцевим.

На думку керівника департаменту фінансів соціальних програм Мінфіну Андрія Рязанцева, українське законодавство обмежує отримання соцвиплат тимчасово переміщеним особам (ТПО), які проживають на окупованій території, але не пенсій, у той же час очільник Мінсоцполітики наголошує, що пенсії, соціальні виплати та соціальну допомогу отримує тільки та людина, яка переїхала на територію, контрольовану українською владою, і постійно тут проживає.

Про це йдеться у статті Інни Ведернікової для DT.UA.

За словами Андрія Рязанцева, на сьогодні не існує будь-яких обмежень, які забороняють пенсіонерам тимчасово проживати на території інших держав і отримувати українську пенсію.

"Я звик ставити запитання закону. Закон обмежує отримання соцвиплат ТПО, які проживають на окупованій території, але не пенсій. На сьогодні не існує будь-яких обмежень, які забороняють пенсіонерам тимчасово проживати на території інших держав і отримувати українську пенсію. Український пенсіонер може отримати пенсію з банкомата, перебуваючи в Осетії, Парижі, Нью-Йорку. Як і будь-який інший соціально незахищений громадянин України, якому нараховано якийсь вид державної допомоги. Крапка. А от допомога держави, яка стосується переселення, винаймання житла, відшкодування комунальних платежів, призначена виключно для ТПО, тобто для особи, яка залишила зону конфлікту і постійно проживає на підконтрольній території, тобто безпосередньо в Україні", - наголосив чиновник Мінфіну.

Читайте також: Експерт заявляє про необхідність поступового підвищення пенсійного віку в Україні

Очільник Мінсоцполітики Павло Розенко притримується іншої думки.

"Пенсії за кордоном виплачуються - увага! - на підставі міждержавних договорів. В Україні ж пенсії виплачуються тільки тим людям, які проживають на території нашої країни. Щодо виплат тим, хто проживає на непідконтрольних територіях. Чинне законодавство, всі постанови Кабміну чітко визначають, що пенсії, соціальні виплати та соціальну допомогу отримує тільки та людина, яка переїхала на територію, контрольовану українською владою, і постійно тут проживає. А також має статус або громадянина України, який проживає за місцем реєстрації, або статус ТПО. Повернення на непідконтрольну територію або неправдиві відомості, внесені в довідку про переселення, - підстава для скасування всіх виплат", - наголосив міністр.

Нагадаємо, як ідеться у статті Ведернікової, Міністерство фінансів і Мінсоцполітики створюють дві паралельні системи верифікації соцвиплат, витрачаючи на це мільйони, а два уповноважені представники уряду по-різному трактують закон.

Детальніше про верифікацію пільговиків та проблеми переселенців читайте у статті Інни Ведернікової "Переселенці й недополітика" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".