Міністр фінансів Олександр Данилюк заявив про необхідність скорочення витрат на Генеральну прокуратуру та Службу безпеки. Оскільки кількість працівників в цих відомствах дуже завищена. Скорочення витрат може стати компенсатором втрат при введенні податку на виведений капітал. Про це він повідомив в інтерв'ю виданню "Новое время".
"Сьогодні у нас кількість прокурорів на тисячу чоловік населення найвища в Європі. Далі - Служба безпеки. Я в першу чергу маю на увазі економічні підрозділи. Краще на контррозвідку виділяти більше грошей, адже вона реально захищає нашу незалежність. Скорочення бюджетів ГПУ і СБУ ми не тільки економимо витрати, але ще й даємо додаткові стимули для розвитку економіки", - сказав міністр.
За його словами, таке скорочення буде компенсатором втрат при введенні податку на виведений капітал, який не підтримали в Міжнародному валютному фонді через ризики для економіки.
"Навіть якщо будуть втрати для бюджету, а враховуючи те, що в перші роки вони будуть, ми повинні знайти компенсатори", - додав Данилюк.
Повідомлялося, що генеральний прокурор Юрій Луценко в листі до прем'єр-міністра України Володимиру Гройсману фактично ініціював відсторонення Олександра Данилюка з посади міністра фінансів.
18 липня Печерський районний суд Києва доручив Державній фіскальній службі перевірити міністра фінансів України Олександра Данилюка у зв'язку з можливим ухиленням від сплати податків. Данилюк, у свою чергу, заявив, що не ухилявся від сплати податків, а про рішення суду про проведення податкової перевірки дізнався зі ЗМІ. Він також назвав дії суду і прокуратури незаконними і пообіцяв їх оскаржити.
У серпні Генпрокуратура закрила кримінальне провадження стосовно Данилюка у зв'язку з відсутністю складу злочину, однак у листопаді ДФС відновила перевірку.
21 грудня 2017 року Міністр фінансів України Олександр Данилюк заявив, що Генеральна прокуратура затягує розслідування справ щодо дій колишніх керівників і власників "Приватбанку", та активно просуває справи проти діючих посадових осіб банку, Мінфіну і НБУ, а також найнятих ними радників, на підставі чого вимагав від Луценка піти у відставку.
У відповідь на ці звинувачення Генеральна прокуратура України заявила, що розглядає заяву міністра фінансів Олександра Данилюка як бажання уникнути кримінальної відповідальності за ухилення від сплати податків, а сам Луценко, коментуючи слова Данилюка, заявив, що йому необхідно або сплатити податки, або відправитися у в'язницю.