UA / RU
Підтримати ZN.ua

Міненерго в обхід закону намагається протягнути на посаду керівника української ГТС одного із заступників Галущенка - експерт

Один заступник міністра Германа Галущенка просто надіслав листа, де вимагає призначити керівником свого колегу — іншого заступника.

Міністерство енергетики України минулого тижня надіслало листа в компанію «Магістральні газопроводи України» (єдиний власник 100% частки у статутному капіталі ТОВ "Оператор газотранспортної системи України", ОГТСУ - ред.), в якому вимагає призначити керівником ОГТСУ заступника міністра енергетики Миколу Колісника. Про це у статті на ZN.UA пише енергетичний експерт Микола Тесля.

«Заступник міністра Германа Галущенка Фарід Сафаров просто надіслав листа, де вимагає призначити керівником свого колегу — іншого заступника міністра Миколу Колісника. Рівно через рік після скандалу з «Нафтогазом» влада намагається насунути європейцям та американцям люк на голову знову. Призначити нового, зручного, керівника ОГТСУ. Важко вигадати більш ідіотський крок у країні, яка залежить від іноземних кредиторів, бореться з газовим шантажем Росії та намагається пройти опалювальний сезон під час війни», - зазначає експерт.

Таким чином в Міненерго демонструють повну зневагу до законодавства і фактично роблять відкритий плювок у бік іноземних партнерів та інвесторів, наголошує він.

«В Оператора газотранспортної системи України є наглядова рада, яка управляє компанією, є навіть закони, що забороняють Миколі Коліснику обіймати таку посаду. Але мультяшним персонажам, які керують галуззю, потрібно доповісти нагору про успішно надягнутий на голову іноземцям каналізаційний люк», - пише експерт.

За інформацією Миколи Теслі, національний регулятор — Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, — намагався в обтічних формулюваннях пояснити міністерству, що це не просто порушення Закону «Про ринок газу». Це ставить під загрозу сертифікацію газотранспортної системи України. А відтак, і контракт на транзит російського газу. Чого росіяни тільки й чекають.

«Реакції не було. У відповідь на критику, яка вже почала розгортатися в медіа, і на запитання з боку іноземних партнерів Фарід Сафаров нашвидкуруч підготував листа посольствам, де на кількох сторінках розповів про необхідність реформи ОГТСУ, про наполеонівські плани здійснення цієї реформи (після опалювального сезону) і про необхідність терміново змінити менеджмент (проти чого наглядова рада МГУ не виступала — навіть знайшла заміну). І жодного слова про суперечності власних пропозицій із законами», - розповів експерт.

Він звертає увагу, на те, що у намаганні перепризначити керівника ОГТСУ влада йде на відверте порушення закону та міжнародних зобов'язань.

По-перше, лист із вимогою призначити заступника міністра енергетики є плювком у бік іноземних партнерів. Він надійшов того ж дня, коли посли великої сімки випустили заяву про необхідність відновити незалежний контроль над «Нафтогазом». І того самого дня, коли сама наглядова рада «Магістральних газопроводів» ухвалила своє рішення про обрання нового керівника. Не Колісника, іншого претендента, який пройшов усі співбесіди.

По-друге, призначення керівником Оператора ГТС заступника міністра енергетики порушує Закон «Про запобігання корупції», який чітко стверджує, що жодна особа протягом року не має брати участі у керівництві організаціями, на які вона могла впливати, коли працювала на державу.

По-третє, таке призначення перетвориться на ризик для чинного контракту на транзит, який із боями підписували з «Газпромом». 

«Якщо ми хочемо зберегти шанси на відбудову країни з допомогою партнерів, нам треба відучити владу діяти так, як учать радянські анекдоти. В одному з них персонажі мультфільму Чебурашка і крокодил Гена мстилися піонерам, надягаючи кожному на голову залізний люк із вигуком «А ось його пілотка!»», - наголошує експерт.

Навіщо Міненерго посилати під три чорти західних партнерів аби прилаштувати в ОГТСУ ставленика влади. Детальніше читайте про це в статті Миколи Теслі - «Конфлікт із західними партнерами назріває. Подякуємо енергетикам».