Міністерство енергетики та вугільної промисловості України оголосило про пошук потенційних покупців державних активів у вуглевидобувній галузі. Про це повідомляє прес-служба міністерства.
"Приватизація державних шахт, переважна більшість яких є збитковими на сьогодні, покликана залучити приватні інвестиції для розвитку шахт завдяки фінансовим ресурсам, новим технологіям видобутку і управління", – йдеться в повідомленні.
На сайті міністерства опубліковано офіційне запрошення потенційним інвесторам до участі в тендері з придбання активів разом з довідковою інформацією про пропонованих до продажу активів у вигляді 35 шахт.
Радники міністерства – компанії Ernst and Young, Deloitte будуть сприяти в пошуку потенційних інвесторів для вугледобувних підприємств. Інвестори, які зацікавилися купівлею держшахт, повинні направити свої запити Міненерговугілля і радників, після чого їм буде надана більш детальна інформація про активи.
До переліку пропонованих до продажу шахт, зокрема, входять "Краснолиманська" (видобуток в 2014 році – 930 тисяч тонн рядового вугілля), "1-3 Новогродівська" (636 тисяч тонн), шахта "ім.Стаханова" (547 тисяч тонн), "Південнодонбаська №1" (890 тисяч тонн), шахта "Росія" (725 тисяч тонн) та інші.
Варто відзначити, що в квітні уряд пропонував ліквідувати шахти, які не вдасться приватизувати.
Кабмін затвердив приватизацію більше 300 державних об'єктів 12 травня, в тому числі і вугільні шахти.
Між тим у статті для DT.UA "Приватизація-2015: пільговий розпродаж чи роздача "гуманітарки" для обраних?" Юлія Самаєва пише, що держава сама може бути ефективним власником, якщо перестане вставляти собі палиці в колеса і почне впроваджувати в діяльність елементи ринкового управління.