UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мінекономіки Росії напророкувало країні 17 років сировинної стагнації

Довгостроковий прогноз російського міністерства показує, що залежна від нафти структура економіки РФ збережеться, а темпи зростання будуть мінімальними.

Мінекономрозвитку Росії слідом за трирічним прогнозом знизило оцінки розвитку економіки РФ до 2030 року, згідно з якими середні темпи зростання ВВП у найближчі 17 років не перевищить 2,5% замість запланованих раніше 4,0%.

Російська економіка цього року різко пригальмувала, що змусило владу говорити про загрозу рецесії, а Мінекономіки - знизити двічі за рік основні оцінки зростання у 2013-2016 роках. Керівництво країни гарячково шукає способи стимулювати загасаюче зростання, однак довгостроковий прогноз відомства показує, що наявна залежна від нафти структура економіки буде збережена.

Базовий сценарій прогнозу передбачає зростання безробіття, посилення майнового розшарування, відставання матеріально-технічного оснащення медичних установ, неможливість здійснити модернізацію дошкільної та професійно-технічної освіти.

"У майбутні 20 років економіка не зможе повернутися на траєкторію зростання 2000-2008 років, і навіть збереження низьких темпів зростання буде вимагати суттєвих реформ, здатних створити сприятливе бізнес-середовище для залучення інвестицій, підвищити роль інноваційного розвитку, створити гнучкі умови для зростання інвестицій в людський капітал", - йдеться в прогнозі.

Базовий сценарій заснований на активній модернізації паливно-енергетичного і сировинного секторів, однак сировинний сектор не зможе повернути роль основної рушійної сили економічного зростання, йдеться в прогнозі. При цьому будуть збережені структурні бар'єри, пов'язані з розвитком людського капіталу, нерозвиненістю транспортної інфраструктури, застаріваючим обладнанням, несприятливою демографією, дефіцитом кваліфікованих кадрів.

Змін зовнішніх умов порівняно з березневим варіантом прогнозу не сталося, погіршення викликано внутрішніми умовами: триваючим майже рік гальмуванням російської економіки, зниженням державних інвестицій в умовах застосування бюджетного правила та рішення про замороження тарифів, уповільненням приватних іноземних інвестицій, говориться в пояснювальній записці до прогнозу.

В результаті, темпи зростання російської економіки будуть відставати від середньосвітових і частка Росії в світовому ВВП зменшиться до 3,4% до 2030 року з 4,0% в 2012 році. !zn

Читайте також:

Економіці Росії пророкують нову кризу

Азаров назвав рецепт економічного успіху - консолідація влади і бізнесу

S&P напророкувало Україні короткострокові негативні наслідки реакції Росії на асоціацію

Асоціація з ЄС: зовнішньоторговельне перезавантаження України