UA / RU
Підтримати ZN.ua

Міндоходів пропонує змінити критерії відбору великих платників податків

При визначенні поняття "великий платник податків" пропонується відмовитися від критерію доходів, також Міндоходів пропонує збільшити планку сплачених підприємством податків з 12 до 15 млн грн.

Міністерство доходів і зборів України пропонує вважати великим платником податків підприємство, яке сплачує 15 млн грн податків, збільшивши таким чином поріг на 3 млн грн.

Така норма міститься у розробленому Міндоходів законопроекті "Про внесення змін до Податкового кодексу України" і опублікованому на офіційному сайті відомства для обговорення.

"Основні зміни у критеріях відбору: збільшення порогу сплати платежів до державного бюджету щодо платежів, які контролюються Міндоходів, з 12 до 15 млн гривень, що викликано необхідністю додаткового обліку в розрахунках податкових платежів, які сплачуються при митному оформленні товарів (робіт, послуг)" , - йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Окрім того, при визначенні поняття "великий платник податків" пропонується відмовитися від критерію доходів, що викликано введенням щорічного подання декларації з податку на прибуток підприємств і, відповідно, неможливістю проведення коректних розрахунків відповідності платників вказаному критерію.

Важливою особливістю законопроекту, на думку його авторів, є законодавче закріплення процедурних термінів формування Реєстру та визначення податкового обліку великих платників податків у межах бюджетного року, що сприятиме коректності податкового і бюджетного планування.

"Самостійне визначення великим платником податків місця свого обліку в контролюючих органах, що здійснюють їхній супровід, і відповідно невтручання контролюючих органів у цей процес зменшить адміністративний тиск на платників податків", - наголошується в аналітичній записці.

У Міндоходів очікують, що прийняття цього проекту забезпечить удосконалення процесів відбору платників податків та формування Реєстру, зменшить адміністративний тиск на великих платників податків. Крім того, дозволить істотно спростити документообіг, процедури формування Реєстру та інформування платників податків про включення до зазначеного Реєстру. !zn

Читайте також:

Україні слід відмовитися від надання податкових пільг галузям, - експерт

Податкова переводить великий бізнес в окремий VIP-офіс