UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мін'юст виставив на продаж майно колись відомого заводу "Свема"

Зараз заводські корпуси знаходяться в занедбаному стані.

За смішні гроші виставлений на аукціон найвідоміший у радянські часи завод фото - та кіноплівок "Свема" (м. Шостка, Сумська область), що мав у СРСР стратегічне значення. Завод виставлено на продаж за залишковою ціною в 404 669,00 гривень. Оголошення про проведення аукціону з продажу майна підприємства "Свема", призначеного на 31 травня 2019 року, розміщено на сайт Мін'юсту, передає Капітал.

З основного переліку майна, яке продається за борги, найціннішою є насосна станція номер два однієї з будівель. Її стартова вартість - 105,27 тис. гривень.

Завод "Свема" був заснований в місті Шостка в 1931 році. Після розпаду СРСР виробниче об'єднання "Свема" перейшло у власність України. На даний час 91,6% акцій "Свеми" належить державі, 8,4% - фізичним та юридичним особам. На підприємстві випускали кіно - і фотоплівку, фотопапір, а також рентгенівську плівку та магнітну стрічку для відео - і звукозапису. На плівку "Свеми" було знято більшість радянських фільмів.

У пострадянський період виробництво поступово скорочувалася аж до повного припинення. "Свема" займає площу близько 200 га, на ній розташовано більше 200 корпусів. Більшість з них перебуває у занедбаному стані.

Конкуруюча з "Свема" компанія "Тасма", що випускала на той час слабшу за якістю продукцію, на відміну від української, залишилася на плаву і існує донині.

Раніше стало віджомо, Компанія "Метінвест", ймовірно, придбала контроль над "Дніпровським коксохімічним заводом" без дозволу Антимонопольного комітету. Такі висновки можна зробити із структури власності заводу. Нагадаємо, що АМКУ розглядає справу щодо концентрації на ринку передачі електричної енергії через покупку енергохолдингом ДТЕК Ріната Ахметова "Київобленерго"і "Одесаобленерго" у групи VS Energy.