UA / RU
Підтримати ZN.ua

Милованов оприлюднив статті про звільнення з проекту Трудового кодексу

Міністр запевнив, що в новому Кодексі чітко обумовлені умови розірвання трудового договору.

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов опублікував статті урядового проекту Трудового кодексу, що регулюють відносини між роботодавцем і працівником при укладенні та розірванні трудового договору.

"Мінекономіки пропонує чітко визначити трудові відносини. У новому законопроекті про працю, який ми скоро винесемо на уряд. На сьогодні такого визначення немає. Його відсутність дозволяє створювати проблеми бізнесу при перевірках і погіршує права робітників ", - написав керівник Мінекономіки на своїй сторінці у Facebook в неділю, 22 грудня.

У статті 13 законопроекту перераховані ознаки, за якими встановлюється наявність трудових відносин.

Статті 33, 34, 35 і 36 присвячені процедурі звільнення за ініціативою працівника, з ініціативи працівника зв'язку з порушенням роботодавцем умов трудового договору, за ініціативою роботодавця та за ініціативою роботодавцям у зв'язку з порушенням працівником умов договору відповідно.

До нововведень, які можуть бути реалізовані у разі прийняття цієї редакції Трудового кодексу, відноситься можливість повідомити про звільнення не тільки в письмовій формі, але і за допомогою засобів електронного зв'язку. Крім того, законопроект зобов'язує роботодавця повідомляти працівнику про розірвання трудового договору в строк, який залежить від тривалості його роботи: чим більше працівник пропрацював на підприємстві, тим більше часу у нього має бути на пошук нової роботи. Від 15 днів для тих, хто пропрацював не більше шести місяців, до 90 днів для тих, хто працює більше 10 років. Термін розірвання договору можна скоротити, якщо роботодавець згоден компенсувати працівникові цей час грошима.

Для звільнення працівника за порушення умови трудового договору уряд має намір зобов'язати роботодавця вказувати конкретні факти порушень, яких має бути не менше двох за 180 днів. При цьому підписання працівником додаткової угоди необов'язкове: роботодавець зможе звільнити його в односторонньому порядку.

Читайте також: Уряд підтримав ініціативу Мінсоцполітики щодо електронних трудових книжок

У листопаді Тимофій Милованов повідомив, що проект нового Трудового кодексу буде готовий через кілька місяців. Він обіцяв, що трудове законодавство стане більш ліберальним, буде врегульовано питання віддаленої роботи, збільшено граничні терміни відпустки за свій рахунок тощо.

Детальніше про проблеми трудового законодавства, необхідність його лібералізації у бік розширення прав та свобод сторін трудових відносин читайте в матеріалі Лідії Ткаченко "Зміни у трудове законодавство: чи всяка лібералізація на користь?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".