Міграція населення зазвичай приносить користь суспільству, оскільки це такий самий об’єктивний і закономірний процес, як і міграція капіталу. Але для України це проблема, оскільки влада не запроваджує політику збалансування відтоку емігрантів за рахунок притоку іммігрантів. Про це у інтервью Юлії Самаєвій, редакторці відділу економіки ZN.UA, розповів Андрій Гайдуцький, один із найавторитетніших експертів у сфері міграційної політики – «Як повернути людей в Україну».
За його словами, ще в 2019 році уряд України порахував, що чистий відтік українців за кордон складає близько 400 тис чол в рік. А нещодавно система даних OpenDataBot повідомила, що у 2021 році 581 тис українців не повернулись на батьківщину. Водночас, притік іммігрантів залишається на вкрай низькому рівні – залежно від року це лише 30-60 тис людей (включаючи тих, кому дали дозвіл на тимчасове проживання).
«І це дійсно проблема для всіх: для роботодавців – важче знайти працівників, для бізнесу – менше споживачів їх товарів і послуг, для економіки – менше підприємців та інвесторів, для влади – менше платників податків. Україна не проводить щорічну, або хоча б, періодичну оцінку потреб економіки в робочій силі. Ми, на жаль, не знаємо скільки і які саме трудових ресурсів потрібно економіці. Багато інших країн здійснюють таку оцінку, а значить розуміють масштаб дефіциту трудових ресурсів і запускають програми із залучення іммігрантів», - зазначив він.
З актуальними даними можна ознайомитися за посиланням.
Інші матеріали Юлії Самаєвої можна прочитати тут.