UA / RU
Підтримати ZN.ua

Металурги Росії попросили владу відмінити мито на українську продукцію

В РФ за понад 10 років не побудували підприємства, які випускали б альтернативу сталевих валків з України.

Російська металургійна асоціація - «Російська сталь», - що лобіює інтереси найбільших компаній РФ, звернулася до департаменту захисту внутрішнього ринку Євразійської економічної комісії (ЄЕК) з проханням відмовитися від продовження дії антидемпінгового мита на сталеві ковані валки, що виробляються підприємствами в Україні. Про це пише російське видання «Комерсант» з посиланням на документ.

На даний час діє норма ввізного мита для ввезення цього виду української металургійної продукції у розмірі 26% від митної вартості. Мито було запроваджене у 2011 році та з того часу його дія продовжувалась. Наразі мито діє до 28 лютого.

Серед аргументів металургів - його запровадження виявилося неефективним. Очікувалось, що воно сприятиме розвитку виробництва аналогічної продукції на території Євразійського економічного союзу (ЄАЕС). Однак залежність від української продукції зберіглася навіть через 10 років після введення мита.

Єдиний на території ЄАЕС виробник валків – ПАТ «Уралмашзавод» – не в змозі гарантувати постачання у строк.

На думку металургів з РФ, Україна є безальтернативним постачальником цього виду продукції, тому мито – це виключно додаткові витрати на російських виробників сталі.

Зазначається, що в 2019 році розслідування Євразійської економічної комісії показало, що українські валки продавалися в Росії по 123 тисяч рублів за тонну, а вироблені в ЄАЕС валки обходилися в 149 тисяч рублів. При цьому український імпорт задовільняв понад половину попиту.

Читайте також: В Україні з'явився податок на "народження" металобрухту - експерт

Раніше повідомлялося, що Міністерство торгівлі США визначилося з обмежувальними заходами проти українського арматурного дроту та каната позначивши антидемпінгове мито на рівні 19,3%.