UA / RU
Підтримати ZN.ua

Менеджер Ахметова хоче віддати ДТЕКу мільярд за рахунок держбюджету і Коломойського

Державі пропонують віддати 900 млн гривень на погашення боргів держпідприємств перед компаніями Ахметова.

Податки нафтогазових компаній пропонується витратити на погашення боргів перед енергокомпаніями холдингу ДТЕК Ріната Ахметова. Про це йдеться в законопроекті №5065, автором якого виступив народний депутат від Партії регіонів Артур Мартовицький.

Колишній гендиректор об'єднання "ДТЕК Павлоградвугілля" Артур Мартовицький підготував проект змін до держбюджету на 2014 рік, в якому пропонує погасити заборгованість державних шахт за електроенергію, а також борги населення за тепло за рахунок додаткових доходів держбюджету.

У цілому мова йде про 900 млн грн. З них 350 млн грн - борги місцевих бюджетів, які виникли з-за непогашення різниці між тарифами за тепло для населення і собівартістю її виробництва. На більшу частину цих коштів претендує "Київенерго" (входить в ДТЕК).

Ще 550 млн грн - борги, які накопичили державні шахти за спожиту електроенергію. Якщо врахувати, що основні боржники цієї категорії розташовані в Донецькій і Луганській областях, які вважаються вотчиною ДТЕК, можна припустити, що і в цьому випадку майже всі кошти осядуть на рахунках компаній Ахметова. Варто зауважити, що більшість з цих шахт знаходиться на підконтрольній сепаратистами території.

Для погашення боргів Мартовицький також пропонує використовувати кошти, отримані до бюджету від збільшення ставок плати за користування надрами для компаній, що добувають нафту і газ. Основним платником такого податку є компанія "Укрнафта", підконтрольна Ігорю Коломойському, пише Андрій Заїка "Ділової столиці".

Видання нагадує, що нинішній проект майже повністю повторює торішній законопроект Мартовицького про погашення за рахунок держбюджету 1,64 млрд грн боргів за енергетичні ресурси перед ДТЕК. У минулому році Верховна Рада проект депутата прийняла і засоби для групи Ахметова були виділені за рахунок надходжень від державного "Енергоатому". !zn