UA / RU
Підтримати ZN.ua

Медведєву "сумно", що всі спроби РФ запустити "Південний потік" закінчилися "нічим"

Російський прем'єр визнав повний провал такого "гарного проекту", яким був "Південний потік". Але "життя триває", каже він, і в РФ ще є "цілий ряд інших ідей". Якщо вдасться домовитися.

Рішення Росії закрити "Південний потік" було вимушеним, як вважають у Москві - виключно через дії Єврокомісії, яка "змусила РФ піти з проекту", заявив у вівторок, 20 січня, російський прем'єр Дмитро Медведєв.

Тепер замість "Південного потоку", метою якого була відмова від транзиту через ГТС України, Росія вирішила будувати новий газопровід в обхід території України - потенційно провальний "Турецький потік", з хабом на кордоні Туреччини та Греції.

"Хотів би ще раз зазначити, що "Південний потік" - це був хороший проект. Насправді ми над ним дуже серйозно працювали. І рішення, яке було прийнято Російською Федерацією, носить не політичний і вже тим більше не емоційний характер - це юридичне рішення", - заявив Медведєв на нараді з главою "Газпрому" Олексієм Міллером і главою Міненерго РФ Олександром Новаком.

"Всі наші спроби почати роботу, по суті, закінчилися нічим. Нас змусили піти з проекту", - додав Медведєв.

"Рішення про припинення будівництва "Південного потоку" Російською Федерацією було ухвалено вимушено" - підтвердив Новак.

Пов'язане воно було, за його словами, з тим, що Єврокомісія протягом чотирьох років, з 2011 по 2014 роки, "послідовно робила всі дії, спрямовані на те, щоб не допустити реалізацію цього інфраструктурного проекту". А Європарламент навіть двічі своїми резолюціями "прямо забороняв реалізацію проекту".

У зв'язку з цим, Новак нагадав, РФ проинформировла ЄК про те, що в грудні було прийнято рішення про будівництво нового маршруту газопроводу по території Туреччини з будівництвом хаба на кордоні Туреччина-Греція. За словами Новака, сьогодні "Газпром" вже проводить необхідні дії спільно з турецькими партнерами в реалізації цього проекту.

"Це сумно, хоча життя триває, є цілий ряд інших ідей, про які ви тільки що сказали, - резюмував Медведєв. - Ми готові до співпраці, але на тих умовах, про які зможемо домовитися".

Читайте також: Прохолодні води "Турецького потоку"

Раніше глава "Газпрому" на переговорах з комісаром ЄС заявив, що газопровід "Турецький потік" буде "єдиним маршрутом, по якому в ЄС можуть поставлятися 63 млрд кубометрів російського газу, що йдуть зараз поки транзитом через Україну". "Інших варіантів немає", підкреслив він.