UA / RU
Підтримати ZN.ua

Медведєв обґрунтував бажання Росії повернути кредит Януковича близькістю народів

Україна запропонувала Росії реструктуризувати 3-мільярдний борг на загальних підставах. Російська влада хоче особливих умов.

Прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв обґрунтував продовження переговорів щодо облігацій на 3 млрд доларів, випущених Україною наприкінці 2013 року, "близькістю народів".

"Переговори з Україною ми ведемо тільки з однієї простої причини - тому що Україна близька нам держава, і які б не були зараз політичні відносини, там живуть близькі нам люди, близький народ. І у нас дуже активні зв'язки завжди були з Україною", - сказав Медведєв на прес-конференції за підсумками саміту АТЕС.

"Тому ми намагаємося з ними домовлятися з питання цього самого кредиту, який колись українська держава дуже хотіла отримати", - заявив Медведєв.

Відповідаючи на питання про те, чи сприятиме реструктуризація українського боргу можливому скасуванню санкцій щодо Росії, Медведєв зазначив: "Не ми ж вводили санкції, а низка західних країн. А що вони будуть робити, я не знаю. Ми ні про що їх не просимо і, природно, просити не будемо. Ніякого в цьому сенсу немає".

Нагадаємо, що восени 2013 року президент РФ Володимир Путін запропонував Віктору Януковичу кредит на 15 млрд доларів, з яких екс-президент України зміг отримати лише 3 млрд доларів. Це сталося після відмови Януковича підписувати асоціацію з ЄС, що стало початком Євромайдану. Янукович втік до Росії наприкінці лютого 2014 року.

Восени 2015 року Україна реструктуризувала свої зовнішні борги приватним інвесторам, випустивши облігації на 12 млрд доларів. Спірним залишався лише борг Росії на 3 млрд доларів. Україна вважає його приватним, оскільки власником облігацій є російський Фонд національного добробуту, а не уряд. Росія наполягала, що це борг державі.

16 листопада Володимир Путін запропонував реструктуризувати борг Януковича. Президент РФ хоче, щоб Україна виплачувала по 1 млрд доларів в рік.

Агентство Fitch заявило, що відмова України виплачувати російському Фонду національного добробуту 3 млрд доларів за облігаціями, які підлягають погашенню 20 грудня 2015 року, не означатиме дефолту України.