UA / RU
Підтримати ZN.ua

Майже всі нові електростанції в Україні - вітряні і сонячні

Частка ПДЕ у виробництві електроенергії становить 1,8%.

В Україні в липні-вересні 2018 року введено в експлуатацію нові генеруючі об'єкти на поновлюваних джерелах енергії (ПДЕ) загальною встановленою потужністю 160,1 МВт. Це в 2,4 рази перевищує показник за аналогічний період 2017 року. Про це повідомила Нацкомісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг України (НКРЕКП).

"Об'єкти вітряних електростанцій (ВЕС) і сонячних електростанцій (СЕС) складають 97% введених потужностей", - уточнюється в повідомленні.

За даними комісії, в третьому кварталі введено в експлуатацію вітроустановки загальною потужністю 7 МВт, СЕС загальною потужністю 148,8 МВт, станції на біогазі потужністю 3,6 МВт, малих ГЕС потужністю 0,7 МВт.

Таким чином, станом на 1 жовтня Україна має ВЕС загальною встановленою потужністю 522,4 МВт, СЕС – 1096,4 МВт, станціями на біомасі - 43,8 МВт, біогазі – 44,6 МВт, малими ГЕС потужністю – 96,4 МВт.

Загальна встановлена потужність ПДЕ – 1803,6 МВт (без урахування анексованого Криму, де раніше були запущені об'єкти ПДЕ загальною потужністю 494,9 МВт).

На сьогодні частка ПДЕ у виробництві електроенергії в Україні становить 1,8%, частка в загальній вартості електроенергії – 8,3%.

Як писало DT.UA, знос основного устаткування і фізичний, і моральний в електроенергетиці становить від 85 до 95%. Маються на увазі й енергоблоки, і трансформатори, і ЛЕП, і комутаційне і допоміжне обладнання. Причина - практично ніякої масштабної і вкрай необхідної модернізації і реновації, якщо не вважати пару блоків на ТЕС, не велося.

Детальніше про стан електроенергетики читайте в матеріалі Віталія Склярова, Вілена Семенюка, Олексія Шеберстова і Олександра Светеліка "Мовчати не можна" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".