UA / RU
Підтримати ZN.ua

Майже 43% українців чекають від Зеленського зниження комунальних тарифів — опитування КМІС

Зниження тарифів опитані очікують в перші 100 днів президентства Зеленського.

Найбільше українців очікують, що новий президент України Володимир Зеленський у свої перші 100 днів на посаді знизить тарифи на послуги ЖКГ і ініціює зняття недоторканності з депутатів, суддів і президента. Про це говорять результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

Відповідаючи на питання "Що з перерахованого ви хотіли б, щоб новий президент України Володимир Зеленський зробив у свої перші 100 днів?" (можна вибрати не більше трьох відповідей), за зниження тарифів на комунальні послуги висловилися 42,8% респондентів, за подання до парламенту законопроектів про зняття недоторканності з депутатів, суддів, президента - 36,6%; за початок прямих переговорів з окупованими Донецькому, Луганському та Росією про мирне врегулювання і припинення бойових дій на сході України - 33%; за початок/прискорення розслідування найбільш резонансних корупційних злочинів - 31,4% опитаних.

Зменшення зарплат топ-чиновників в якості перших кроків президента підтримали 17,6% респондентів; початок переговорів з ЄС і США по Донбасу і Криму - 14,3%; за переговори з Росією про відновлення економічних відносин виступили 12,1%.

Ініціативу щодо зміни системи парламентських виборів - скасування мажоритарних виборів і перехід до пропорційної системи з відкритими списками підтримали 10% опитаних; прискорення розслідувань злочинів проти Майдану - 9,6%; ініціювання перезапуску антикорупційних органів (НАБУ, САП) - 4,7%; внесення до парламенту законопроекту про референдуми в Україні - 4,7%.

За арешт російських активів в Україні виступили 4,7% респондентів; за початок переговорів про вступ України в ЄС - 3,9%.

Продаж приміщень, машини та інших активів Державного управління справами, яке займається забезпеченням президента підтримують 3,7%.

Візит Зеленського в Вашингтон (США) і Брюссель (Євросоюз) в перші 100 днів президентства вважають необхідними 2,2% опитаних. Перенесення Адміністрацію президента в іншу будівлю – лише 0,8%.

Інший варіант назвали 5,7% опитаних, вагалися з відповіддю 4,6%.

Всеукраїнське опитування громадської думки проводилося з 25 червня по 7 липня методом особистого інтерв'ю серед 2004 респондентів старше 18 років, що проживають у 129 населених пунктах всіх регіонів України (крім окупованого Криму та непідконтрольних територій Луганської і Донецької областей) з 3-х ступінчастою стохастичною вибіркою.

Статистична похибка вибірки не перевищує 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% - для показників близьких до 25%, 2,0% - для показників близьких до 10%, 1,4% - для показників близьких до 5%.

Читайте також: Гройсман підписав постанову, яка зберігає низькі тарифи для населення в новому ринку електроенергії – ЗМІ

Повідомлялося, що Шостий апеляційний адміністративний суд залишив в силі рішення Окружного адміністративного суду за позовом Юлії Тимошенко до Кабінету міністрів і "Нафтогазу", яким визначається порядок формування ціни на природний газ для потреб населення і теплокомуненерго.