UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мавроді запропонував допомогу Лукашенку

Засновник фінансової піраміди МММ Сергій Мавроді запропонував президентові Білорусі Олександру Лукашенку відкрити пункти МММ по всій республіці для того, щоб зв'язати надлишкові кошти населення, зупинити інфляцію і девальвацію білоруського рубля.

«Звертаюся до вас, Олександр Григорович. Вихід є - і дуже простий. Дозвольте МММ у Білорусі, дайте благословення - карт-бланш мені, відкрийте пункти в усіх відділеннях ощадбанку. Я за місяць, ну за два, зв'яжу кошти населення, зупиню інфляцію і зупиню падіння білоруського рубля», - пообіцяв С.Мавроді у відеозверненні, розміщеному на його сайті.

На його думку, у ситуації, що склалася, білоруська економіка «напередодні краху, по суті, і що чекає населення - про це не хочеться навіть думати».

Скандально відомий засновник фінансової піраміди вважає, що валютно-фінансова криза в економіці Білорусі викликана діями «професійних економістів, фінансистів».

«Очевидно, що якщо вони досі нічого не зробили, то нічого не зроблять і надалі. Нинішня ваша команда - економісти, фінансисти, не знайдуть рішення. Вони будуть радити стандартні шляхи, які у даній ситуації застосовувати пізно», - прокоментував С.Мавроді дії білоруського уряду і Центробанку.

На його думку, «стабілізаційний кредит, який належить виклянчувати у Росії, лише відтягне ситуацію».

«Цілком очевидно, що в цій ситуації потрібно відмовитися від усіх цих стандартних заходів і шукати інші шляхи, тому що стандартні шляхи не працюють. Чому - не настільки важливо», - зробив висновок С.Мавроді.

Паралельно з відкриттям пунктів МММ він пропонує владі Білорусі випустити високоспекулятивні держоблігації «з нульовою надійністю» за аналогією з ДКО у Росії в 1994 році. «Таким чином можна швидко залучити величезні кошти. За цей рахунок Білорусія зможе існувати, як мінімум, три роки. Це фора, перепочинок, за цей термін можна багато чого зробити», - вважає опальний фінансист.

Як повідомлялося, у Білорусії інфляція за 4 місяці 2011 року зросла до 10,9%, обмінний курс білоруського рубля в «обмінниках» девальвовано на 30%, на позабіржовому ринку - майже на 70%.