UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мартени «Азовсталі» - не дають сумувати

Звинувачення металургійного комбінату «Азовсталь» у перевищенні допустимої норми викиду в атмосферу діоксиду азоту, можуть не мати під собою реальних фактів. Таку думку висловили профільні аналітики, повідомляє газета «Дело».

Як повідомлялося, сьогодні в судах йдуть розгляди між підприємством та державними природоохоронними органами. Останні наполягають на стягненні з комбінату штрафу в розмірі близько 0,5 млн грн за перевищення норм викидів. Крапку у конфлікті має поставити Вищий господарський суд.

На думку аналітиків, звинувачення представників влади можуть виявитися безпідставними. Зокрема, як показує практика, методика оцінки обсягу викидів шкідливих речовин в Україні сьогодні далека від досконалості.

«Дуже часто важко довести хто конкретне джерело викиду шкідливих речовин в навколишнє середовище, так і сам обсяг викидів. На цьому
ґрунті між природоохоронними органами та підприємствами нерідко виникають конфлікти», - пояснює Олександр Макаров, аналітик ІК Dragon Capital.

Зі свого боку в «Метінвесті» - компанії, до структури якої входить «Азовсталь», - зазначають, що чим би не закінчився даний судовий розгляд, причини його виникнення для підприємства в минулому. Справа в тому, що джерелом пильної уваги екологів завжди були технологічно застарілі мартенівські печі. «З кінця травня мартенівське виробництво на «Азовсталі» не використовується», - пояснили в «Метінвесті».

Нагадаємо, як раніше повідомляли представники холдингу, рішення про повне виведення з експлуатації мартенівського виробництва на «Азовсталі» прийнято в рамках комплексної програми модернізації та реконструкції металургійних підприємств групи. Сьогодні мартенівське виробництво залишається тільки на одному підприємстві «Метінвеста» - ММК ім. Ілліча. Закриття мартенів на ММК ім. Ілліча також у найближчих планах компанії.