"У мене будуть шанси, якщо будуть домовленості на високому політичному рівні між великими країнами, що розвиваються", - заявив Г.Марченко.
За його словами, у країн, які розвиваються вперше з'явився шанс висунути свого кандидата, але для цього їм потрібна підтримка інших країн, що розвиваються.
У першу чергу Г.Марченко очікує підтримки від держав об'єднання Брікс (Бразилія, Росія, Індія, Китай, ПАР).
За його словами, ситуація з нинішнім главою МВФ підштовхує до питання про зміну ролі країн, що розвиваються, в цій фінансовій організації. "Традиційно головою Світового банку був американець, директором МВФ - представник Західної Європи. Зараз стоїть питання про те, чизбережеться цей статус-кво, або ж будуть якісь зміни", - зазначив казахський банкір.
За його словами, у даній ситуації можливі різні варіанти розвитку подій. "Теоретично директором-розпорядником МВФ може стати представник США, а Світовий банк може очолити хтось із країн, що розвиваються. Окрім того, багато розмов іде про розширення діяльності ЄБРР на країни Північної Африки та Близького Сходу. Тобто цілком можливо, що в рамках цих загальних змін відбудуться й кадрові зміни", - вважає Г.Марченко.
Напередодні країни СНД підтримали кандидатуру Г.Марченка в якості свого єдиного кандидата на посаду директора-розпорядника МВФ.
Голова Нацбанку Казахстану розповів, що висунення його кандидатури на високий пост в МВФ стало для нього сюрпризом, про це він дізнався з sms від прем'єр-міністра Казахстану Каріма Масімова.