Продажі об'єктів "малої" приватизації через прозорі електронні аукціони на ProZorro принесли в бюджет 405 млн гривень доходу. Про це повідомив міністр Кабінету міністрів Олександр Саєнко на своїй сторінці в Facebook у вівторок, 6 листопада.
За його словами, кошти, отримані в результаті проведення 263 успішних аукціонів, в яких за виставлені лоти змагалися 563 учасника. Зростання цін за всіма реалізованими об'єктами перевищило стартову вдвічі, або на 107%.
"Мала" приватизація має свої рекорди: найбільше зростання ціни лота - у 800 разів. Саме настільки зросла ціна на невелику одноповерхову будівлю площею 20 кв.м., яка продавалася Регіональним відділенням ФДМУ у Хмельницькій області за 100 грн; найдорожче проданий лот - за 60 млн гривень. За стільки було продано майновий комплекс ДП "Дослідний завод "Хвиля"; максимальна кількість успішних аукціонів за один день - 40. Найбільша частка в отриманому доході державою - завдяки продажу об'єктів у Львівській області 164 млн грн, а за типом лотів - від продажу нерухомого майна - 250 млн грн", - написав чиновник.
Раніше повідомлялося, що в систему ProZorro.Продажі в рамках малої приватизації внесено понад 800 об'єктів комунальної і державної власності.
Кабмін анонсував запуск електронних земельних торгів через ProZorro з 1 вересня 2018 року. Державне підприємство "Сетам" приєднається до Prozorro.Продажі в процесі реалізації всіх активів, у тому числі підприємств малої приватизації.
Як повідомлялося, в січні Фонд державного майна України (ФДМУ) затвердив список об'єктів малої приватизації, які в поточному році підлягають продажу.
Верховна Рада ухвалила законопроект про приватизацію №7066 у другому читанні і в цілому 18 січня цього року.
Документ передбачає розподіл об'єктів на дві групи - об'єкти великої приватизації та об'єкти малої приватизації.