UA / RU
Підтримати ZN.ua

Макрофинансирование МВФ: Фонд поставив перед Україною завдання і встановив дедлайни

Більшість "маяків" повинні бути виконані в поточному році.

При оцінці співпраці з Україною та прийнятті рішення щодо виділення нового траншу макрофінансування МВФ в подальшому буде орієнтуватися на певні "маяки" і дедлайни. Про це з посиланням на джерело в уряді пише ЕП.

Більшість "маяків", за виконанням яких буде спостерігати МВФ, уряд має виконати вже в 2020 році. Хоча для деяких з пунктів дати можуть змінитися.

Зокрема, в червні цього року має відбутися затвердження планів роботи з проблемними активами держбанків НБУ та Ради з фінансової стабільності.

В статут "Нафтогазу" до вересня цього року повинні внести зміни, які гармонізують компанію у відповідності з принципами Організації економічного співробітництва і розвитку.

Також до вересня в закон про Вищу раду правосуддя мають внести зміни щодо процедури конкурсів відбору членів ВСП.

В законі про банках і банківської діяльності повинні змінити зокрема, вимоги щодо структури капіталу і до самого капіталу.

Для Фонду гарантування вкладів фізосіб планується посилення процедури ліквідації та врегулювання заборгованостей пов'язаних осіб. Відповідні зміни в законодавство повинні відбутися у вересні цього року.

Уряд має забезпечити до вересня 2020 року, те що нові договори на комунальні послуги (згідно з законом "Про житлово-комунальні послуги) укладені і прийнято спрощену процедуру перемикання постачальників газу.

У березні наступного року повинен пройти аудит за використання коштів фонду по боротьбі з коронавірусом.

На вересень 2020 також планується розробка нових оргструктур ГТС і ДПС, будуть оперувати двох юрособи, що складається з центрального офісу та територіальних підрозділів.

Запуск ГТС і ДПС, як єдиних юросіб повинен відбутися в січні 2021.

Читайте також: В Україну повернулися понад 144 тисячі громадян

Повідомлялося, що нова програма співпраці з МВФ не вимагає від України проведення структурних реформ і підвищення пенсійного віку.

Нагадаємо, Україна і МВФ припинили переговори за програмою розширеного фінансування EFF і перейшли до обговорення 18-місячної програми standby. Програма EFF була попередньо узгоджена і передбачала надання Україні 8 млрд доларів протягом трьох років в обмін на структурні реформи. Програма standby розрахована на 18 місяців, за які Україна може отримати 5 млрд доларів кредитних коштів кількома траншами. Рішення по кожному траншу буде узгоджуватися окремо.