UA / RU
Підтримати ZN.ua

Майже 75% поляків підтримують санкції щодо російських нафти та газу – Rzeczpospolita

"Як ви вважаєте, чи потрібно вводити санкції щодо енергоресурсів (нафта, газ, вугілля) з Росії?" – таке питання поставили учасникам опитування SW Research, проведеного спеціально для загальнонаціонального польського видання.

Наразі в Євросоюзі обговорюють свій шостий пакет санкцій проти Росії, який включає введення ембарго на нафту.  Тим часом Угорщина, що сильно залежить від російської нафти, протестує проти такого рішення, але в Чехії та Словаччині – схожа проблема. У відповідь – ЄС запропонував для згаданих країн ввести ембарго на імпорт енергоресурсів дещо пізніше, пише Rzeczpospolita

Однак з енергетичною залежністю ситуація в Європі доволі складна – з цим стикаються і Німеччина та Австрія, які дуже залежать від імпорту російського газу. Тим часом Польща та Болгарія вже були відрізані від російського газу за рішенням російського «Газпрому», який припинив поставки в обидві країни, оскільки вони відмовилися платити за сировину в рублях, які Росія почала вимагати від «ворожих держав» після початку війни в Україні.

Київ закликає до повного ембарго на енергоносії з Росії, українська сторона неодноразово наголошувала під час дипломатичних переговорів з союзниками, що Росія фінансує вбивства українців коштами від торгівлі енергоресурсами.

Читайте також: Польща на Євробаченні отримала 0 балів від українського журі

Попри зростання цін на енергоносії та паливо, більшість поляків висловлюються за санкції

Ембарго на імпорт енергоносіїв з Росії, ймовірно, призведе до зростання цін.  Польське видання вирішило провести опитування – чи варто вводити санкції, «так» відповіли 73 відсотки респондентів.

“Санкції проти російської сировини чоловіки підтримують трохи частіше (75%), ніж жінки (71%). Введення обмежень підтримують 4 з 5 респондентів з міст з населенням 200 тис. і більше. Рідше за інших цю ідею підтримують респонденти у віці 25-34 (64%)», – коментує Малгожата Бодзон, старший менеджер проєкту SW Research.

Читайте також: Польща і Словаччина лобіюватимуть швидке надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС

Щодо методології дослідження, то воно проводилося серед користувачів онлайн-панелі SW Panel 10-11 травня 2022 року. Аналіз охопив групу з 800 користувачів Інтернету віком від 18 років. Вибірка репрезентативна за ключовими демографічними показниками.

Нагадаємо, днями дипломати ЄС спрогнозували дату підписання угоди щодо нафтового ембарго проти РФ.