UA / RU
Підтримати ZN.ua

Львівсько-Волинський вугільний басейн може забезпечити потреби ТЕС Західного регіону

За незначний час видобуток з цього басейну можна збільшити вдвічі.

За рахунок технічного переоснащення діючих шахт і будівництва нових можна за короткий час збільшити вдвічі вуглевидобуток у Львівсько-Волинському басейні, який в стані майже повністю задовольнити потреби ТЕС Західного регіону, пише Оксана Загакайло у статті для DT.UA.

"Львівсько-Волинський басейн не був сильним гравцем на вугільному ринку України. Видобуток останніми роками становив лише 2% від усеукраїнського. Проте за короткий час видобуток з цього басейну можна збільшити вдвічі. І це майже повністю задовольнить потреби ТЕС Західного регіону", - пише автор.

На поточний момент шахти Львівсько-Волинського басейну зіткнулися з низкою проблем, зокрема, необхідністю заміни застарілого технологічного обладнання, відсутністю основних ринків збуту (мається на увазі Бурштинська і Добротвірська ТЕС, які передбачалися як основні споживачі вугілля при проектуванні басейну), існуванням нинішньої схеми постачань вугілля з Донбасу і т. д.

Тим не менш, як підкреслює експерт, є значні перспективи розвитку Львівсько-Волинського басейну. Загальні балансові запаси вугілля цього басейну становлять понад 1,5 млрд т. Промислові запаси діючих шахт досягають майже 100 млн т.

Одним з перспективних шляхів є будівництво нових шахт. "У Червоноградському геолого-промисловому районі розвідано дві ділянки для будівництва нових шахт - "Червоноградська" №3 і №4. Їх балансові запаси становлять 169,2 млн т газового вугілля. Ще у 2008 р. було розроблене техніко-економічне обґрунтування будівництва шахти "Червоноградська" №3. На цьому процес зупинився. Прогнозована кошторисна вартість будівництва - майже 6 млрд грн. Очікувані результати - введення в експлуатацію шахти з річним обсягом видобутку 1,2 млн т, а згодом - збільшення видобутку до 4 млн т на рік", - наводить приклад Загакайло.

Також у Львівсько-Волинському басейні був виявлений перспективний пласт V6 "Визейский" вугілля марки "Ж", який може використовуватися в енергетиці та коксохімічної промисловості, і раніше не розроблявся.

Детальніше про перспективи збільшення видобутку вугілля у Львівсько-Волинському басейні читайте в статті Оксани Загакайло "Вугілля України: не Донбасом єдиним" дляDT.UA.